Kadın, Gebelik, Yemek Tarifleri, Güzellik ve Bakım

Bende Polikistik Över Var, ne Yapacağım?

  • 28 Ekim 2011
  • 2.478 kez görüntülendi.
Bende Polikistik Över Var, ne Yapacağım?

Bende Polikistik Över Var, ne  Yapacağım?

31 yaşındayım. 5 yıldır polikistik överim var. Doktorumun verdiği doğum kontrol haplarını 5 ay kadar kullandım. Hormon tahlillerim ve insülinim iyi çıkmasına rağmen iyi sonuç alamadık. Köşenizde 27 yaşında olan, 9 aylık evli ve şikayeti polikistik över olan hastanıza “Polikistik över teşhis edilmiş ve gerekli ilaç da verilmiş” diye yazmışsınız. Bu ilaç hakkında beni bilgilendirirseniz ya da ilacın adını verirseniz memnun olurum.

Cevap:
Sevgili okuyucumuz, polikistik över tek bir organın yani yumurtalıklardaki sorundan kaynaklanmıyor. Bunun yanında karbonhidrat metabolizmasında da (İnsülin resistansı gibi) sorun olabiliyor.
Bende  Polikistik Över Var, ne Yapacağım?Ayrıca kilo pek çok kişi için sorun. Bütün bunları takip edebilecek bir uzmana başvurursanız, size gerekli tedaviyi düzenler, rahat edersiniz. Size muhtemelen şeker yememenizi söyleyecek ve ‘Kilo verin’ diyecek Anlatmaya çalıştığım şey, polikistik överin tedavisinde kullanılan tek bir ilaç yok. Duruma göre uygulanabilen çeşitli alternatifler olabiliyor

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ