Kadın, Gebelik, Yemek Tarifleri, Güzellik ve Bakım

Boğazlı Düğmeli Cepli Uçan Yelek Modelleri

  • 02 Şubat 2012
  • 6.616 kez görüntülendi.
Boğazlı Düğmeli Cepli Uçan Yelek Modelleri

İp: 500 gr
Şiş: 5,5 numara
Beden: 38

Arkaya 60 ilmekle başlayın. 1 ters örün. Soldaki ilmeği örmeden sağa alın. Üzerine 1 dolayın, 1 ters örün. Soldaki ilmeği örmeden sağa alın, 1 dolayın, 1 ters örün. Bu şekilde devam edin. Arka sırada tek düz ilmekleri örmeden alın. Üzerine 1 kez dolayın. İp doladığınız ilmeği ters örün. Düz ilmeği örmeden alın. Üzerine 1 kez dolayın.
Doladığınız ilmeği ters örün. Bu şekilde devam edin. 2. Sırada tek olan düz ilmekleri örmeden alıp üzerine 1 dolayın,, dolanan ilmekleri ters örerek devam edin. 60 cm sonra kolu 3-2-1-1 kesin. 20 cm sonra arka yaka oyuntusunu yaparak omuzları kapatın. Önlere 36 ilmekle başlayın. Arkada yaptığınız örgü ile devam edin. 60 cm sonra kolu

3-2-1-1 kesin. Ön yaka oyuntusunu yaparak omuzları kapatın. Kollara 44 ilmekle başlayın. Her sırada iki taraftan 1’er ilmek eksilterek devam edin. Kol boyu 20 cm olacak şekilde bitirin. Boyun çevresinden ilmek alın. 20 cm yaka örün. İlmekleri kapatıp içe çevirerek dikin. Kol ağzına 2 numara şiş ile 3 cm biye örün. İlmek şekline göre dikip içe çevirip bitirin. 18 ilmekle cep örün. Öne dikerek hırkayı tamamlayın.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ