Kadın, Gebelik, Yemek Tarifleri, Güzellik ve Bakım

Eğer Kadın Severse…

  • 19 Ekim 2011
  • 8.934 kez görüntülendi.
Eğer Kadın Severse…

Bir erkeğin bir kadını sevdiği nasıl anlaşılır? O muhteşem iki sözcük size söylendiğinde buna inanmalı mısınız yoksa gözlerine baktığınızda anlayabilir misiniz? Acaba gerçekten seviyor mu? Ne hissediyor? bu soruları bi kenara bırakıp kadının nasıl erkeğini nası sevdiğini anlatmak istiyorum.

Kadın var olduğundan beri aşk masalının ana kahramanıdır. Yani her aşk masalında ana kahraman kadındır. Çünkü kadınlar genellikle erkeklerden daha duygusallardır. Zaten bu doğrudur da. Kadınlar çok daha fazla duygusaldır ama bir okadar da cesaretlidirler.
Örneğin Anna Karenina… Ne çok sevmiştir Vronski’yi! Onu okadar çok sevmiştir ki onun uğruna her şeyi feda etmiştir. Sahip olduğu tüm hayatını silip, yeni sıfırdan bir hayata başlamaya hazırdır. Bütün dedikodulara, çıkan söylentilere göğüs gerer, saygıdeğer mükemmel hayatını bir anda bitirebilecek kadar yürekli ve gözü karadır. Ama Vronski, (hiç edebi bir metin yazma kaygım yok şu an, affet beni Tolstoy) yan çizer!

Koskoca kont, bi’ adam olup Anna’nın elinden tutmaz. Anna, trenin altında öldükten sonra aklı başına gelir. Ama iş kadın severseişten geçmiştir malesef ve giden geri gelmez gibi bir çok atasözlerinden ve deyimlerden yararlanıp bu durumu açıklayabiliriz.
İşte kadınlar böyle bir varlıktır cesaretlidirler. Sevdikleri için her şeyi yaparlar. Ama erkekler kadınların kendisini bu kadar çok sevmesinden korkarlar.

Bir araştırmaya göre kadın âşık olur, sever. Erkekse o esnada ne olduğunu anlamaya çalışır, düşünür, sorgular. Kadın, tam gitmeye karar verdiğinde bu sevdadan ümidini kestiğinde ise erkek âşık olur. Ama artık iş işten geçmiştir… Kadın gitmeye karar vermiştir.
Nedir şimdi bu ? Erkek anlayacakta kadına oda aşık olacak oda sevecekte ohooooo… Kadın o arada düşünece bu adam beni sevecek mi aşık olacak mı diye düşünürken erkek çıkıp karşısına ben aşık oldum diyecek. Eee nerde kaldı bu ilişkinin güzelliği nolacak şimdi?

Kısacası erkekler aşkta çok fazla mantık aramayın çok fazla sorgulamayın kafanızdan çok fazla bilinmeyen denklemleri bırakın bir kenara sadece aşkınızı gösterin sevdiğiniz kadına. Bu kadar yeter bence şimdi herkez sevdiğine sahip çıksın

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ