Kadın, Gebelik, Yemek Tarifleri, Güzellik ve Bakım

Gül Şerbeti

  • 21 Haziran 2010
  • 5.924 kez görüntülendi.
Gül Şerbeti

Gül Şerbeti

Malzemeler:
Bir kap dolusu gül(bu şerbet için bahçemizde bulunan pembe güllerden tercih etmek lazım.)
1 limon
5 su bardağı su

Gül ŞerbetiGül Şerbeti Tarifi:
Gül şerbeti tarifi yazarken, istiyorum ki, önce bir elbise giyin sevgili okur. Aşk dolu bir elbise. İçinde çocuk olsun. Çocuklukları saklayın etek uçlarınıza. Şımarıklıkları bir de. Bir de hüzün sakla­yın, aman ha. Zihninizin labirentlerinde ne kadar koku varsa çağı­rın hepsini. Şimdi, kokudan sarhoş olma zamanı. Hafızanız, koku­ların şahenşahını salacak ötekilerin yanına.
. Hiç acele etmeyin. Şeker ve su bir yanda kaynasın, siz oturup güllerinizi yaprak yaprak ayırın. Kaynayan şerbet (bir taşım kayna­yacak) soğurken, siz yaprakların dip kısımlarındaki beyazlıkları ke­sin. Aman ha, keserken dikkat edin. Aynı gelincik şerbetindeki gibi. Nazlıdır gül. Dikkat edin.
Gül yapraklarını limon suyuyla hafif hafif ovun. Eline bunları alıp sanki canını okumak istercesine ovanları görürseniz, aldırma­yın. Sakin sakin devam edin siz. Unutmayın, parmaklarınızın ara­sında gül var. Ebru yapmak gibi gül şerbeti yapmak. Sonra, şerbeti döküverin güllerinizin üzerine. İyice dinlensin. Akşamdan yapar­sanız, sabaha kadar dinlenmesi güzel olur. Sonra, yine gevşek do­kumalı tülbende koyup, süzün. Gül şurubunuz hazır.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ