Güzellik Kabınız

  • 1.124 kez görüntülendi.

Evinizde ya da teklifsiz olduğunuz bir lokantada kahvaltınızı şöyle hazırlayın :
Önce, en taze, en yeşil, en çekici sebzelerden (en az bir fincan olmalı) doğrayın, buna 20 gramdan az olmamak üzere, seçeceğiniz bir proteini ilâve edin. Bunları sıvı yağlı bîr salçayla karıştırın.
Bol bol bitkisel sıvı yağ ‘koymaktan çekinmeyin, çünkü doyurulmamış yağ asitleri cildinize parlaklık kazandırır. İnanıyorum ki hiçbir şey evet, hiçbir şey doyurulmamış yağ asitleri kadar, cildinize yararlı olamaz. Avrupa’lı özel beslenme uzmanları buna F vitamini adını vermişler, diğer vitaminler kadar önemli saymışlardır. Bundan yoksun kalan bir cilt kurumaya başlar.
Güzellik çiftliklerinde, salatalar, yarım düzine salça çeşidinden birini seçme olanağı verilerek, büyük bir kabın içinde sunulur. Salata çeşidini hergün değiştirmek mümkündür, çünkü her mevsimde sonsuz bir sebze çeşidi vardır. Salçaların yağlarını da değiştirebilir, birlikte ya da ayrı ayrı kullanabilirsiniz. İki, üçünü bir salçaya koyun, daha ucuzlarını, pahalılar açmak ve çoğaltmak için kullanın, ama

güzellik kabınız

daima zeytinyağı ilâve etmeyi unutmayın. Gerçi zeytinyağı doyurulmamış yağ asitleri bakımından fakirdir ama, kokusu ve tadı daha iyidir ; salatanıza kıyas-lanamıyacak bir nefaset verecektir. (Bk: Güzellik Çiftliği Salçaları).
İyi yağlar sirkeyi de gerektirirler doğrusu, ama, burada da seçme hakkınız var.
Sertliklerinden ve kokularından başka nitelikleri olmayan sentetik heyaz sirkelerden kaçının. Olgun elma tatlılığı veren elma sirkesi kullanın. Fransız ve İtalyanların şarap sirkesini seviyorsanız ondan alın. (Ama çok koymayın). Salata, bu yüzden, ağızda hiç bir zaman acı ve ekşi bir tad bırakmamalıdır. Belirgin bir acılık salatanın kokusunu öldürür. Siz de Fransızlar gibi yapın : Üçte iki yağı, üçte bir sirkeyle karıştırın.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ
Kadın sitemap Kadın Kadın