Kadın, Gebelik, Yemek Tarifleri, Güzellik ve Bakım

Karın Yağlarını Eritmede Uzun Vadeli Yöntemler

  • 10 Ocak 2012
  • 3.280 kez görüntülendi.
Karın Yağlarını Eritmede Uzun Vadeli Yöntemler

Karın Yağlarını Eritmede Uzun Vadeli Yöntemler

Haftanın çoğu günü en az 30 dakika egzersiz yapmayı amaçlayın.
Bunu yapmak için, egzersize özel bir zaman ayırın ve bu plana uyun. “Kadınlar gittikçe daha fazla sorumluluk alıyor ve kendilerini en sona bırakmaya eğilimliler.
“İşimizi, çocuklarımızı ve evimizi kendi sağlığımızdan önce görüyoruz. Fiziksel açıdan aktif olmak ve günlük egzersiz yapmak için gittikçe daha az vaktimiz olduğunu söylüyoruz. “Çoğu kadın, yağın gramajını ve kalorisini hesaplamak için çok zaman ve çaba harcar.” diye belirtiyor doktorumuz. “Ancak, fark etmeleri gereken şey, kalori düşürme ile kombine edilmiş egzersizin karnı düzleştirmek için en iyi yol olduğudur çünkü yağsız kas dokusu oluştururken genel anlamda vücut yağını azaltmış oluyorsunuz.”
Üstten başlayın, “üst vücut için ağırlık kaldırma çalışması ya da dayanıklılık egzersizleri yaptığınızda, vücudunuzun alt tarafı özellikle de karnınız vücudu Karın Yağlarını Eritmede Uzun Vadeli Yöntemlerdengelemeye çalışacaktır.”
Diğer bir avantajı ise, kol ve omuzlarınız gibi üst vücut kası yapmak bel bölgenizin daha ince görünmesini sağlar. Doktorunuz yavaş yavaş başlamanızı, sonra en az 12 tekrarlı üç sete kadar çıkmanızı tavsiye ediyor.

Birkaç pilates dersine yazılın.
Bu tür yerde ve özel ekipmanla yapılan esneme tipi egzersizlerinden yıllardır dansçılar faydalanmaktadır. Şimdi birçok ünlü dahil olmak üzere yüzlerce insan, sıkı karın kaslarını bu hafif egzersize bağlıyor.

İyice Süpürün.
Döşemelerinizin süpürülmesi mi gerekiyor? Elinize bir süpürge alın ve işe koyulun. İleri ve geri hareket etmek, karnı forma sokmak için harika bir egzersizdir. Faraşı da unutmayın: Eğilmek de karın bölgesini çalıştırır.

Dışarı çıkın ve bahçe ile uğraşın.
Bahçe ile uğraşmak, eğilmek, kaldırmak, çekmek, itmek ve kazmak anlamına gelir. Kazı yaparken omuriliğin bükülmesi ve karnın kasılması, karın çalışması için özellikle faydalıdır.

Yürüyüşe Çıkın.
Bir çalışmaya göre, düzenli yürüyen kadınların bel bölgesinden kilo alma olasılığı düzenli olarak yürümeyenlere göre yüzde 16 daha azdır. “Yürüyüş, her tip vücuda ve kiloya sahip her yaştan kadının genel anlamda kilo vermesi için etkili bir egzersizdir.”
“Yapılan araştırma, kemik bütünlüğünü korumaya ve bu sayede osteoporozun gelişme olasılığını da düşürmeye yardımcı olduğunu göstermektedir.”

Tenisi Deneyin.
Tenis oynarken, vücudunuzun orta bölgesini hissedersiniz. Ne zaman bir atış yapmak için dönseniz, karnınızın her iki yanındaki kasları güçlendirmiş olursunuz.

Yüzmeye Gidin.
Güçlü bir kulaç atmak karın bölgenizi sıkılaştırır. Yüzerken güçlü bir şekilde nefes alıp vermeniz gerektiğinden, sürekli karın kaslarınız kasılır. Kelebek yüzüşünde ileri atılmak ve geri çekilmek de karın bölgesini şekle sokar.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ