Kırışıklıkları Yok Eden Maskeler

  • 2.232 kez görüntülendi.

Kırışıklıkları Yok Eden Maskeler

2 avuç dolusu sümbül çiçeğinin üstüne kaynamış su katarak  1 gün dinlendirin ve süzün. Ardından Eede ettiğiniz 1 su bardağı sümbül suyunun içerisine bir tatlı kaşığıyla zeytinyağı, 1 çorba kaşığı limon suyu, bir yumurta  krem haline gelecek şekilde burçak unu katarak iyice harmanlayın. Yaptığınız bu karışım bu sümbüllü kremi maske olarak cildinize uygulayın ve yirmi dk.dinlendirin ve cildinizi ılık suyla yıkayın.
kırışıklık maskesi
1 tane bayır turpunu doğrayarak veya rendeleyerek 10 dk. kadar suda pişirerek ve sıkarak suyunu çıkartın.Elde ettiğiniz posaya yarım fincan limon suyu bir yumurtanın beyazı, bir bardak süt ve krem haline getirecek şekilde pirinç unu ve badem yağı dökerek iyice  karıştırıp yoğurun. Yaptığınız bu kremi yüzünüze ve boyun kısmına maske olarak uygulayıp kullanıp 30 dk. sonra yüzünüzü ve boynunuzu ılık suyla yıkayın.Bu maske hem çok yararlıdır hem de kırışıklıkların yanında yüzdeki çillerin ve lekelerin yok olmasını sağlamaktadır.

1 tane salatalığı iyice rendeleyerek suyunu çıkarın. Hemen ardından krem haline gelene kadar süt dökerek karıştırın ve cildinize maske şeklinde sürünüz. yirmi dk. dinlendirdikten hemen sonra cildinizi ılık suyla yıkayın.

2 avuç akça ağaç yaprağını küçük küçük kıyarak kaynamış suyun içinde yaklaşık on beş dk. dinlendirin ve suyunu çıkararak süzün. Gerideki posanın içine 2 kaşık pirinç unu, 3 çorba kaşığı badem yağı ve 1 bardak gül suyu katarak krem haline kadar yoğurun ve cildinize maske şeklinde sürünüz.Yirmi dk. ardından yüzünüzü ılık suyla temizleyiniz.Kırışıklıkların ve lekelerin yok olmasında çok etkili bir maskedir.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ
Kadın sitemap Kadın Kadın Yandex.Metrica