Melek Saçlı Kuş Yuvası Pastası

  • 2.232 kez görüntülendi.

Melek Saçlı Kuş Yuvası Pastası

Küreler İçin Malzemeler
100 gram frambuaz
100 gram bitter çikolata
100 gram fildişi çikolata
100 gram sütlü çikolata
Yapılışı:
Bütün çikolataları ben-mari usulü eritin. Yarım küre olan silpatlara erittiğiniz çikolataları akıtın. Kenarlarında hiç boşluk bırakmadan mikayla sıyırın. Buzdolabına koyun.

Meyveler
50 gram tane böğürtlen
50 gram tane frambuaz

Beyaz Çikolatalı Mus İçin
100 gram beyaz çikolata
50 gram likit krema
12 gram jelatin
100 gram çırpılmış krem şanti
Yapılışı:

Melek Saçlı Kuş Yuvası PastasıKremayla parça beyaz çikolataları tencerede kısık ateşte pişirin. Soğuk suda jelatini 20 dakika bekletin. Yumuşatıp süzdükten sonra kremaya ekleyin. Başka bir kapta krem şantiyi çırpın. Diğer karışıma ekleyip mus yapın.
Sütlü Çikolatalı Mus İçin
100 gram sütlü çikolata
50 gram likit krema
12 gram jelatin
100 gram çırpılmış krem şanti
Yapılışı:
Kremayla parça sütlü çikolataları tencerede kısık ateşte pişirin. Soğuk suda jelatini 20 dakika bekletin. Yumuşatıp süzdükten sonra kremaya ekleyin. Başka bir kapta krem şantiyi çırpın. Diğer karışıma ekleyip mus yapın.
Melek Saçı İçin
1 yemek kaşığı glikoz
1 bardak toz şeker
1 yemek kaşığı su
Yapılışı:
Bütün malzemeleri bir tencereye koyup kısık ateşte kaynatın. Tencerenin kenarları şekerlenmemesi ve yanmaması için fırça yardımıyla şekerlenen kısımlarını ıslatın. Rengi hafif sarımsıya dönerden ocaktan alın. Ilıklaşmasını bekleyin. Tezgaha düz silpat serin. Saçı çatal yardımıyla yapın. Çatalı saça banıp silpatın üzerinde sağa sola hareketlerle en az 20-30 şaç çıkartın. Bu işlemi yapmaya devam edin. Bittikten sonra saçı dıştan içeriye doğru toplamaya başlayın. Saçı kuş yuvasına benzetin.
Sosu İçin
100 gram frambuaz
50 gram böğürtlen
75 gram toz şeker
50 gram su
Yapılışı:
Bütün malzemeleri kıvamı ne koyu ne sıvı olacak şekilde tencerede kaynatın. Ocaktan indirin. Böğürtlen ve frambuazın çekirdeklerini çıkarmak için sosu süzün. Servis yaparken sosun sıcak olması gerekiyor.

Melek Saçlı Kuş Yuvası Pastası Tarifi
Buzdolabında dondurduğunuz yarım küreleri şekillerini bozmadan kalıptan çıkartınız. İçlerine iki farklı çikolatadan yaptığınız kremaları sıkın. Tane böğürtlenden ve frambuazdan birer adet koyun. Boş bir tavayı ocakta ısıtın. Diğer yarım küreyi tavaya değdirip diğer yarım küreyle kapatın. Bu işlemi küreler bitene kadar yapın. Tabağa, melek saçından yaptığınız yuvayı ve üzerine de yumurtaları koyun. Sıcak tuttuğunuz sosu üzerine dökün. Böylece küre açılacaktır. Servis yapın.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ
Kadın sitemap Kadın Kadın Yandex.Metrica