Kadın, Gebelik, Yemek Tarifleri, Güzellik ve Bakım

Mucize Yaratan Kapatıcılar

  • 27 Ekim 2011
  • 3.163 kez görüntülendi.
Mucize Yaratan Kapatıcılar

Mucize yaratan kapatıcılar:
Kapatıcılar, cildinizin mükemmel görünebilmesi için sivilceleri, gölgeleri, izleri ve kırmızı damarları kapatmanın en hızlı ve etkili yoludur. Kapatıcılar, yüksek pigment oranıyla sorunlu bölgeleri tam olarak kapatan konsantre fondötenlerdir. Makyaj ustaları kapatıcının, fondötenden önce mi yoksa sonra mı uygulanması gerektiği konusunda farklı görüşlere sahiptir. Genellikle fondötenden sonra uygulamak en iyisidir. Çünkü kapatıcı, sorunlu bölgeler üzerine uygulanan bir üründür. Eğer parlak bir etki yaratmak leke için kapatıcılaristiyorsanız kapatıcıyı temiz cilde uygulayın ve daha sonra üzerine pudra veya birkaç özelliği birden içinde bulunduran ürünlerden uygulayın.
Stick: Bu ürünlerin kullanımı çok kolaydır çünkü doğrudan sorunlu bölgeye uygulayabilirsiniz. Bazılarının yoğun bir yapısı olduğu için satın almadan denemeniz gerekir.
Krem; Bu ürünler genellikle süngerli aplikatörüyle tüp içinde satılır.Kapatıcı, stick kapatıcıda olduğu kadar kalın değildir ancak sonuçta elde edilen etki oldukça doğaldır.
Likit sıvı; Bu ürünler de tüp içinde satılır. Tek yapmanız gereken parmağınızın ucuna bir miktar sıkmak ve sorunlu bölgeye sürmek. Krem pudralı ürünleri tercih etmeye çalışın. Çünkü bunlar öncelikle krem gibi yayılıp daha sonra geride, pudranın kadife etkisini bırakacak.
Nasıl kapatacaksınız?: İşte güzellik sorunlarınızı nasıl kapatabileceğinizle ilgili ihtiyacınız olan bilgiler…
Sivilce ve lekeler: En iyi çözüm ilaçtır kapatıcı kullanmak. Çünkü bu tip kapatıcıların içinde, sivilceyi hem kapatacak hem de tedavi edecek maddeler bulunur. Sivilce veya lekenin üzerine kapatıcıyı uygulayın ve uçlarını bir kulak temizleme çubuğuyla yayın. Kapatıcıyı tüm sorunlu bölgeye uygulamak sivilcenin daha da belirgin bir hâle gelmesine neden olacaktır. Göz altı morlukları:
Bu bölgelerde kremli veya sıvı bir kapatıcıyı tercih edin. Çünkü kuru formüller gözlerinizin altındaki çizgileri daha da belirginleştirebilir. Eğer kapatıcıyı parmak uçlarınızla uyguluyorsanız yüzük parmağınızı kullanın. Çünkü bu en zayıf parmaktır ve gözünüzün çevresindeki hassas bölgeye en hafif dokunuşları bu parmağınızı kullanarak yaparsınız.
İzler: Eski akneler veya suçiçeği gibi sorunlardan geride kalan izler, kapatıcı yardımıyla etkili bir şekilde kapatılabilir. Bu zaman gerektiren bir işlemdir. Öncelikle kapatıcıyı nokta hâlinde fazla dağıtmadan uygulayarak izi cilt seviyesine getirmeniz gerekir. Bu işlem kaliteli bir fırça yardımıyla uygulanabilir. Gerekli zamanı ayırın ve her bir tabakanın cilde nüfuz etmesi için bekleyin.
Kırmızı damarlar: Bu sorunla başa çıkabilmek için en uygunu stick veya likit sıvı kapatıcıdır. Temiz bir kulak temizleme çubuğu yeya göz farı aplikatörüyle sorunlu bölgeye bir miktar kapatıcıyı sürün. Daha sonra sınırlarını yumuşatmak ve daha az belirgin olmasını sağlamak için yavaşça dağıtın

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ