Kadın, Gebelik, Yemek Tarifleri, Güzellik ve Bakım

Polat çifti için bir tutuklama kararı daha! Dilan Polat ağlayarak Engin Polat’a bağırdı, işte yaşananların perde arkası

  • 15 Kasım 2023
  • 482 kez görüntülendi.

Polat çifti için bir tutuklama kararı daha! Dilan Polat ağlayarak Engin Polat’a bağırdı, işte yaşananların perde arkası

“Kara para aklama” soruşturması başlatılan ve tutuklanan sosyal medya fenomeni, güzellik merkezleri sahibi Dilan Polat ve eşi Engin Polat hakkındaki son dakika gelişmeleri vatandaşlar tarafından yakından takip ediliyor. Dilan Polat ile Engin Polat çifti Küçükçekmece Adalet Sarayı’na getirilmelerinin ardından ifadeleri alındı. Savcılık, Dilan ve Engin Polat ile Sezgin Polat’ı Banu Parlak’ın güzellik merkezinin kurşunlanmasana ilişkin ‘Silahlı saldırıya azmettirme’ suçundan tutuklandı. Karar sonrası gözyaşlarına boğulduğu konuşulan Dilan Polat, kocası Engin Polat’a böyle bağırdı…

Tarihler 1 Kasım 2023’ü gösterdiğinde İstanbul’da hareketli anlar yaşandı. Dilan Polat, eşi Engin Polat ve çalışanları kara para aklama operasyonu kapsamında gözaltına alınarak tutuklandı. Polat çifti şarkıcı Banu Parlak’ın güzellik merkezinin kurşunlanmasana ilişkin yürütülen soruşturmada kapsamında ifade verdi, karar sonrası Dilan Polat’ın yaptıkları da ortaya çıktı.

Olay 1 Ekim’de Bahçeşehir 1. Kısım Doğa Parkı’nda bulunan şarkıcı Banu Parlak’ın güzellik merkezinde meydana gelmişti. İddiaya göre, saat 02.00 ve 04.30 sıralarında güzellik merkezine gelen şüpheliler silahla ateş açıp kaçmıştı. 5 kurşun isabet eden güzellik merkezinde maddi hasar yaşanmıştı.

Olayın ardından Küçükçekmece Cumhuriyet Başsavcılığı tarafından soruşturma başlatıldı. Soruşturma kapsamında 5 Ekim günü düzenlenen operasyon ile 5 şüpheli gözaltına alınmıştı.

RESİMLERİ BÜYÜTMEK İÇİN ÜZERİNE TIKLAYIN

‘ÇOK MUTLUYUM’
Polat çiftinin ifadeye götürülmesi sonrası Banu Parlak sosyal medya hesabı üzerinden bir açıklama yaptı. Parlak; “Kurşunlanma olayıyla ilgili yeni gelişmeler var.

Duyduğumuza göre ifade için Küçükçekmece Adliyesi’ne götürülmüşler. Biz de sizler gibi bekliyoruz ne olacağını. Yani bu şu demek oluyor; bir gelişme var ki ifade için tekrar çağrılıyorlar.

O yüzden çok mutluyum. Dediğim gibi dosyada gizlilik olduğu için çok fazla bilgi sahibi değilim. Herhangi bir bilgi gelirse sizlerle paylaşacağım” ifadelerini kullandı.

DİLAN POLAT İDDİASI: TETİKÇİ TUTTU
Firma sahibi Banu Parlak sosyal medya hesabından yaptığı açıklamada fenomen ve şarkıcı Dilan Polat ve eşi Engin Polat’ı sorumlu tutmuştu.

‘Başıma bir şey gelirse sorumlusu Dilan Polat ve Engin Polat’tır’ diyen Parlak şu ifadeleri kullanmıştı;

“Günlerdir konuşulan bir durum var. Dilan Polat’ın ve Engin Polat’ın tetikçi tutuğu iddiası. Bunlar iddia değil. Ortada bunu itiraf eden bir kişi var.

Banu Parlağı vurmam için beni tutular diyen bir genç var ortada. Sana ekmek yedirmeyeceğim diyorsun gece iş yerime sıkılıyor. Bir gece 02.00’de sıkılıyor bir de 05.00’da. 6 el ateş ediliyor. Camlarım tuzla buz. İki tane kasklı genç bunu yapan.

Elbet bulunacak. Delikanlılık mı kadına sıktırmak. Yerimiz belli yurdumuz belli. Mafyacılık oynamazsınız. Burası muz Cumhuriyetimi burası. Sokaklar altın tozu ile kahve içmeye benzemez. Bütün gerekli başvurular yapıldı.

Bütün gerekli şikayetler yapıldı. Bütün delillerimizle birlikte. Allah’ın izniyle Organize Şube işe el atacak göreceğiz. Kendim için şüphe etmiyorum ama çocuğum için 4 tane daha koruma tutum. Hiç birinize acımayacağım. Mafyacılık oynakla olmaz bu iş”

POLAT ÇİFTİ İFADE İÇİN ADLİYEDE
Tüm bu gelişmeler sonrası Şarkıcı Banu Parlak’ın Bahçeşehir’deki güzellik salonunun kurşunlanmasana ilişkin yürütülen soruşturma kapsamında Dilan Polat ve Engin Polat ifadelerinin alınması için Küçükçekmece Cumhuriyet Başsavcılığı’na getirildi.

Dilan ile Engin Polat çifti ve Sezgin Polat Banu Parlak’ın Bahçeşehir’deki güzellik merkezinin kurşunlanmasana ilişkin azmettirici olarak ifade vermek için Küçükçekmece Adalet Sarayı’na getirildi.

Savcılık, Dilan ve Engin Polat ile Sezgin Polat’ı Banu Parlak’ın güzellik merkezinin kurşunlanmasana ilişkin ‘Silahlı saldırıya azmettirme’ suçundan tutuklama talebiyle sulh ceza hakimliğine sevk etti. Silahlı saldırıya azmettirme suçundan ceza aldılar.

Polat çifti “Kara para aklama”, “vergi kaçırma”, “örgüt kurma” suçlamalarıyla tutuklanarak cezaevine atıldı. Dün ise sıcak bir gelişme yaşandı.

Fenomen Banu Parlak’ın güzellik merkezinin kurşunlanmasına ilişkin soruşturma kapsamında azmettirici oldukları öne sürülen Engin Polat, eşi Dilan Polat ve babası Sezgin Polat’ın ifadeleri alındı.

Yoğun güvenlik önlemleri altında Küçükçekmece Adalet Sarayı’na getirilen şüpheliler Engin Polat, Dilan Polat ve Sezgin Polat, “Kurşunlama olayıyla bir ilgimiz yok” açıklamasını yaptı.

Ancak Dilan Polat ve Engin Polat, silahlı saldırıya azmettirme suçundan bir kez daha tutuklandı.

Olayı yakından takip eden gazeteci Emrullah Erdinç ise tutuklama kararı sonrasında Dilan Polat’ın tepkisini anlattı.

Karar sonucunda şok geçirdiği belirtilen Dilan Polat, eşi Engin Polat’a dönerek suçlu olmadıklarını vurguladı.

Dilan Polat gözaltı sürecinde de birçok kez ağlayıp bayılmıştı. Cezaevindeki ilk gününde de fenalaşıp revire kaldırılmıştı…

İddialara göre gözyaşlarına boğulan Polat, “Enginciğim bizim suçumuz yok. Bunları Allah’a havale ediyorum” diye bağırdı.

Öte yandan Dilan Polat ile Engin Polat’ın Çekmeköy’deki doğum günü partisinde komşularıyla yaşadığı park kavgasının detayları da ortaya çıktı.

Görüntülerde, Engin Polat’ın komşusuna yumruk atarak darp ettiği ve yakınlarıyla birlikte adama saldırdıkları görülüyor.Haklarında “kara para aklama”, “bahis oynatma” ve “vergi kaçırma” gibi iddialar bulunan sosyal medya fenomeni Dilan Polat ve eşi Engin Polat ile yakınları hakkında yürütülen soruşturma devam ederken, Çekmeköy’de doğum günü partisinde yaşanan komşu kavgasının yeni görüntüleri ortaya çıktı.

Eşine doğum günü sürprizi yapmıştı
Edinilen bilgiye göre, Dilan Polat, eşi Engin Polat’a erken doğum günü sürprizi yapmıştı. Son model bir cipi de hediye eden Dilan Polat, eşinin doğum gününü de billboardlara ilan vererek kutlamıştı. Dilan Polat, 6 Haziran akşamı da Çekmeköy’deki villalarında sürpriz bir doğum günü partisi düzenlemişti. Tüm ailesiyle birlikte kardeşi Sıla Doğu da aracını buraya park etmişti. Birkaç saat sonra o araç parkı yüzünden komşularıyla karşı karşıya gelmişti.

Komşusunun aracını park ettiği yer krize neden olmuştu
Kavganın yaşandığı Çekmeköy’deki sitede Polat çifti, kendi özel günlerinde misafirleriyle ilgilendiği esnada komşularının da o gün doğum günü partisi yaptığı ortaya çıkmıştı. İddiaya göre komşunun eşi ve 6 yaşındaki kızı, birlikte dışarıda bir doğum günü yemeğine gitmişti. Akşam ilerleyen saatlerde siteye döndüğünde evlerine giden yolda hiçbir boş yer olmadığı ve her tarafın araçlarla dolu olduğunu görünce, ilk bulduğu müsait yere aracını bırakan adam, eşiyle ve kızıyla evine yönelmişti.

Dilan Polat park yerini bahane ederek hakaret etti iddiası
Polat’ın doğum gününe gelen misafirlerden birinin o esnada çocuğu rahatsızlanınca, hastaneye götürmek istediklerinde Sıla Doğu’nun aracının arkasında yan komşularının arabasının olduğu görülürken, kendisinden aracını çekmesi isteyince de tartışma çıkmıştı. Elleri cebinde geldiği görülen komşuya Dilan Polat iddiaya göre hakaret etmişti. Engin Polat araya girerek tarafları sakinleştirmek istedi ancak Dilan Polat susmayarak hakaretlerine devam etmişti.

Dilan Polat tekme, Engin Polat yumruk atmış
Yanındakiler tutmaya çalışsa da Dilan Polat yanından geçen komşusuna tekme atmıştı. Aracına doğru yürüdüğü sırada ise kameraların açısından çıkmıştı. İddiaya göre Engin Polat ona orada saldırmış, o komşunun ise yanında yakınının olmadığı öğrenilmişti. İddialara göre Engin Polat, komşusuna yumruk atarak sol gözünden yaralanmasına neden olmuştu.

Engin Polat koşarak komşusunun evini basmıştı
Engin Polat bu kez de az önce saldırdığı komşunun evine koştu ve açık olan kapıdan içeriye girmişti. Emniyete kadının verdiği ifadeye göre, Engin Polat hiddetli bir şekilde içeriye girerek, kocasına tehditlerde bulunup küfürler savurmuştu. Büyük korku yaşayan o kadın cep telefonundan KADES uygulamasına girerek, ihbarda bulunmuştu. Kısa bir süre sonra olay yerine gelen ekiplere kapıyı Polat çifti açmıştı.

Polisleri içeri almayan çift, ifade de vermemişti. Polisler Polat çiftinin evine girdiği anda arbede yaşandı ve Dilan Polat polislere tepki gösterip zorluk çıkarmıştı. İş yerinin Ataşehir’de olduğunu belirterek sadece emniyete ifade vereceğini belirtmişti. Polis bunun üzerine ekip aracına yönelmişti. O sırada da Engin Polat’ın kardeşi Kürşat Polat geldi ve durumu polise anlatmaya çalışmıştı. Yaşananlar ise kameralara anbean yansıdı.

ESKİ AVUKAT KONUŞTU
Haklarında çıkan iddialar öncesi Dilan ve Engin Polat’ın avukatlığını yapan Celal Çelik geçtiğimiz günlerde davayı bıraktı. Çelik katıldığı canlı yayında açıklamalarda bulunan Celal Çelik, hayranlarının merakla araştırdığı “Dilan Polat ne kadar hapis cezası alır?” sorusuna yanıt verdi.

İddianame’nin 6 ay içerisinde yazılacağını tahmin eden Celal Çelik, “O süreyi muhtemelen tutuklu geçireceklerdir. İddianameden sonra ilk celseye hemen hemen 7-8 ayları var.” dedi.

Suçları ispatlanırsa kaç yıl hapis alırlar?
Eski avukat Celal Çelik, Dilan ve Engin Polat çiftinin suçlarının kesinleşmesi halinde alacakları hapis cezasını da açıkladı. “O zaman tabii ki çok yüksek cezalar çıkar. Kara para aklama suçu 6-18 yıl arası görünüyor. Örgüt kurma 2-6 yıl arasında, vergi kaçırma suçunun 2-5 yıl arasında öngörülen cezaları var. Vergi kaçırma suçunun zincirleme olarak işlendiği ispatlanırsa 25-30 yıla yaklaşan ceza alabilirler.”

KAYNAK: gazetevatan.com

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ