Kadın, Gebelik, Yemek Tarifleri, Güzellik ve Bakım

Pudra Parlaklık Kazandırır

  • 26 Ekim 2011
  • 2.743 kez görüntülendi.
Pudra Parlaklık Kazandırır

Pudra Parlaklık Kazandırır

Pudranın gücü: Yüz pudrası, makyaj ustalarının en iyi arkadaşıdır çünkü cildinizin gerçekten mükemmel görünmesini sağlamakla birlikte çok yönlü bir üründür.
Neden pudra?: İşte pudra kullanmanız için dört iyi neden
■Pudra, fondötenle veya fondöten olmaksızın cildinize mükemmel bir parlaklık kazandırır.
■Fondöteninizin cildinize “oturmasını sağlar”, böylece pudra kullanımıdaha uzun ömürlü ve güzel bir görüntü oluşur.
■Cildinizdeki yağı emer ve parlak beneklerin görünmesini engeller.
■Açık gözeneklerin saklanmasına yardımcı olur.

Pudranızı seçin: Evde kullanmak için
toz veya sıkışık olmayan bir pudra ve çantanızda taşımak için kompakt veya taneli bir pudra olmak üzere iki çeşit pudraya ihtiyacınız olacaktır.
Toz: Bu tarz pudra en iyi ve uzun ömürlü sonuçları verir. Bu nedenle profesyonel makyaj uzmanlarının ve modellerin tercihidir. Toz pudrayı cildinize uygulamanın en iyi yöntemi,büyük ve yumuşak bir fırçayla cildinizi hafifçe pudralamaktır.
Daha sonra fırçayı yüzünüzde tekrar gezdirerek fazla pudrayı alabilirsiniz.
Sıkıştırılmış pudra: Sıkıştırılmış pudralar, hafif ve kolay bir kullanıma sahip olmalarından dolayı çantanızda taşımanız için idealdir. Ürünlerin çoğu kendi uygulama süngerleriyle birlikte satılır ancak eğer bir fırça yardımıyla uygularsanız daha iyi sonuç aldığınızı görebilirsiniz. Makyaj çantanızda taşıyabilmek için başları geri çekilebilen fırçaları tercih edin. Eğer süngeri tercih ediyorsanız hafif dokunuşlarla kullanın ve süngeri sık sık yıkayın. Aksi takdirde cildinizdeki yağları pudraya geçirerek
pudrann toplanmasına neden olabilirsiniz.
Doğru renk tonu: Her tonun, herkese uyabileceği düşüncesine kapılmayın. Aksine, en doğal etkiyi verebilmek için cildinize en uygun olan tonu seçmeniz gerekli. Doğru renk tonunu bulmak için fondöteninizde olduğu gibi yine çene çizginize bir parça pudra sürerek deneyebilirsiniz.
Pudra kullanımı için ipucu:
Cildinizdeki fazla pudrayı temizlerken, pudranın cildinizdeki ince tüylere sıkışmasını önlemek için aşağı doğru hafif hareketler uygulamalısınız. Kolaylıkla görebilmenizin mümkün olmadığı çene ve yüzünüzün yan bölgelerine özen gösterin.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ