Kadın, Gebelik, Yemek Tarifleri, Güzellik ve Bakım

Rahim Ağzında Polip Varmış

  • 29 Ekim 2011
  • 3.195 kez görüntülendi.
Rahim Ağzında Polip Varmış

Rahim Ağzında Polip Varmış

40 yaşındayım ve endrometriozis hastasıyım. 2006’da laporoskopi yapıldı ama hâlâ kistim var. Adetlerimin ağrılı olması dışında sorunum yoktu. Ama 5-6 aydır düzensizlik ve ara kanamalar kahverengi akıntılar olmaya başladı. Rahim ağzında polip varmış, onu aldılar. Şikayetlerim geçmedi. Doğum kontrol hapına başladım 15’inci günden itibaren yine kahverengi akıntı ve lekelenmeler başladı. Ne yapmalıyım?
Cevap:
Sevgili okuyucumuz, endometriozis denen hastalıkta da düzensiz kanamalar olabilir. Rahimdeki polip veya myomlar, hormonal dengesizlikler, rahim içinde hyperplazi denen hastalığın çeşitli tipleri, bazı rahim ağzı hastalıkları kanamaların düzensiz olmasına neden olabilir.
Yapılacak şey; muayene olmak, ultrasonla rahim ve yumurtalıkların Rahim Ağzında Polip Varmışdurumunun incelenmesi, (Bu arada rahimin iç tabakasının , endometrium kalınlığının ve şeklinin değerlendirilmesi) gerekiyor. Bu muayenelerden bir sonuç alınmazsa, belki rahim içinden biyopsi yapılarak kanamanın nedenini bulmaya çalışmak lazım gelebilir. Ayrıca yapılacak kân tahlillerinden de bir ipucu yakalanabilir. Sevgiler.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ