Kadın, Gebelik, Yemek Tarifleri, Güzellik ve Bakım

Rengarenk İpli Kız Bebek Bolero Modeli

  • 10 Mart 2012
  • 3.043 kez görüntülendi.
Rengarenk İpli Kız Bebek Bolero Modeli

ARKA: 64 ilmek başlanır, 2 cm haraşo örülüp, diyagramdaki model uygulanır. Beden boyu 18 cm örülerek kol evi için her iki taraftan 3+2+1 ilmek kesilir. Beden boyu 29 cm de ilmekler bir defada kesilerek bitirilir.
ÖN ve KOLLAR: Ön beden ve kollar beraber örülür, örülmeye koldan başlanır. 30 ilmek başlanır, 2 diş haraşo örülüp, diyagramdaki model uygulanır. Her iki taraftan 4 sıra arayla 9 defa 1 ‘er ilmek artış yapılarak 48 ilmeğe ulaşılır. Kol boyu 19 cm örülerek bir taraftan 24 ilmek bir defada kesilir, kalan 24 ilmekle ön beden için örgüye devam edilir. 16 ilmek diyagramdaki model uygulanırken, kalan 8 iimek; 1 ilmek düz, 1 dolama, 1 ilmek düz, 1 dolama şeklinde örülerek 8 ilmek artış yapılıp, 32 ilmeğe ulaşılır. Sonraki her diyagram uygulamasında aynı yerlerde artış yapılarak 15 ilmeğe, 9 ilmeğe, 8 ilmeğe ve 7 ilmeğe, aynı şekilde dolamalarla artış yapılarak 71 ilmeğe ulaşılır. Bu artırma işlemleri yapılırken aynı zamanda kol boyu 28 cm olduğunda iimek kesilen taraftan yaka için 10 ilmek kesilir. Kol boyu 33 cm örülerek kalan 61 ilmek 2 cm haraşo örülüp, ilmekler bir defada kesilerek bitirilir. Diğer taraf da aynı şekilde örülür. Sağ tarafta 4 cm arayla 2 adet ilik açılır.
HAZIRLANIŞI: Kolda ilk kesilen 24 ilmeklik bölüm arka parçada kol evine diter şemada gösterilen 9 cm’lik bölüm omuzlara dikilir, şemada gösterilen 7 cm’lik bölüm yaka için ayrılır,
YAKA: Yaka etrafından şişe 68 ilmek çıkarılır, 2 cm haraşo örülüp, ilmekler bir defada kesilerek bitirilir. Sağ tarafta 1 adet ilik açılır.

rengarenk ipli kız bebek bolero modeli

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ