Kadın, Gebelik, Yemek Tarifleri, Güzellik ve Bakım

Temiz ve Canlı Cilt için Öneriler

  • 05 Ekim 2011
  • 2.712 kez görüntülendi.
Temiz ve Canlı Cilt için Öneriler

Temiz ve Canlı Cilt için Öneriler

Duş veya banyo zamanlan, vücudunuzu temizlemekle birlikte, cildinizi şımartmak için en uygun zamanlardır. Ayrıca güzellik için bakım yapma zamanıdır. Güzellik banyosunda kullandığınız ürünler, günün hangi saatinde veya yılın hangi döneminde kullandığınıza bağlı olarak değişebilir. Bu nedenle neden kullandığınız genel ürünlere ek alarak farklı ürünler denemiyorsunuz?
Duş jelleri ve köpükleri
Duş sırasında vücudunuzu emizlemeye yardımcı olan yumuşak ürünlerdir. Bitkisel maddeler içerenlerden özel yağlara kadar çok çeşitli, yüzlerce seçenek vardır. Eğer cildiniz için fazla sert olduklarını düşünüyorsanız, içinde hem nemlendirici hem de temizleyici gibi iki özellik birden taşıyan ürünleri tercih edin.
banyo jelleriBanyo yağları
Bu ürünler özellikle kuru ciltler için çok uygundur. Suyun üstünde
kalırlar ve banyodan dışarı çıktığınızda vücudunuz ince bir
tabakayla kaplanmış olur.Kozmetik firmalarının çoğu banyo yağları üretmektedir. Ama eğer güzel kokulu olması sizin için önemli değilse zeytin, mısır veya yer fıstığı gibi sebze yağlarından birkaç damla, banyo sırasında kullanabilirsiniz.

Banyo tuzları
Sodyum karbonattan yapılan bu ürünler, sert suyu yumuşatmak açısından yararlıdır. Cildinizin aşın kurumasını engeller. Sıcak suyla birleştirildiğinde acı ve ağrıları geçirmek için en popüler yoldur.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ