Kadın, Gebelik, Yemek Tarifleri, Güzellik ve Bakım

Tırnak Bakımında Püf Noktalar

  • 09 Mart 2012
  • 4.006 kez görüntülendi.
Tırnak Bakımında Püf Noktalar

Tırnak Bakımında Püf Noktalar

Bakımlı olmanın en büyük göstergelerinden biri de el ve tırnaklardır. Hiç kimse sararmış, çatlamış, uçları bozulmuş ojelerle, etleri çıkmış tırnaklar, boyları birbirini tutmayan tırnaklarla gün boyu durmayı kimse istemez.

Bazı bayanlar bu uygulamayı güzellik salonlarında halletseler de, basit bir işlem olduğundan herkesin uygulayabileceği bir iştir.

Bu uygulamaya etleri ve tırnakları yumuşatmak amacıyla elleri bir süre tercihe göre sabunlu veya kremli bir suda dinlendirerek başlayin.

Yumuşayan etleri iyi bir makas yardımıyla kolayca fazla olan bölümleri fazla derine gitmeden almaya özen gösterin.
tırnak bakımı
Bunda pek başarılı olamıyorsanız kendinizi pek üzmeyin yaptıkça el alışkanlığı kazanarak daha iyi yapma aşamasına geleceksiniz fakat yine de onu yapmak istemiyorsanız etlerinizi tırnak diplerine doğru iterek kesmiş kadar olabilirsiniz.

Tırnaklarınızı törpüleme işlemine geçmeden önce istediğiniz uzunlukta kesebilirsiniz.

Eğer kırılmış bir tırnağınız varsa diğer tırnaklarınızıda o boyda kısaltın, yoksa uzun tırnaklarınız arasında kısa olması hoş bir görüntü vermez.

Hatta bu durumda kısa tırnaklarınıza koyu ojeler yerine bej, açık pembe yada ten rengi gibi daha az dikkat çeken renkleri kullanmalısınız.

Törpülerken fazla tırnakları fazla sivrileştirmekten kaçının küt tırnakları sevmiyorsanız önce küt olarak törpüleyin sonra köşeleri yuvarlayarak hoş bir yuvarlak tırnaklara sahip olabilirsiniz.

Tırnaklarınız kısa ise küt törpülemek daha çok yakışacaktır.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ