Kadın, Gebelik, Yemek Tarifleri, Güzellik ve Bakım

Verilen Kiloları Geri Almamak için Neler Yapılmalı?

  • 11 Ocak 2012
  • 4.200 kez görüntülendi.
Verilen Kiloları Geri Almamak için Neler Yapılmalı?

Verilen Kiloları Geri Almamak için Neler Yapılmalı?

Kilo verebilmek ve bunu korumak için bir takım davranış şekillerimizi de değiştirmemiz gerekiyor. Sorun da tam burada başlıyor. Uzun yılların alışkanlıklarını değiştirmek ayrı bir yetenek gerektiriyor. ve bu yola çıkanların bazı zorluklarla karşılaşacaklarını bilerek, bıkmadan deneme yapmaları gerekiyor. Aslında insanların kilo vermek, spora başlamak veya sigarayı bırakmak için kuvvetli bir motivasyona ihtiyaçları olabiliyor. Çünkü alışkanlıklarımızı değiştirmek en az 3 ay alabiliyor. Tıpkı çocuklukta bisiklete binmeyi düşe kalka öğrenmek gibi beslenme alışkanlıklarınızı ve hayat tarzınızı değiştirmeye çalışırken de zorlanıp, tekrar tekrar deneme yapmanız gerekebilir. Neler yapabilirsiniz bir göz atalım;


1. Kahvaltıyı atlamayın.Uyandıktan sonra 1 saat içinde bir şeyler yemek gün boyu metabolizmanızı yüzde 20’ye kadar artırabiliyor. Kahvaltı protein ağırlıklı olmalı.
2.Kilonuzu haftalık takip edin.Gidişata dair en iyi bilgi haftalık tartılmaktır. Böylece bir kilo artışı fark ederseniz, kendinize yönelik önlemler alabilirsiniz.
3.Her gün 1 saat egzersiz yapın.Her türlü aktivite sayılır. Üç kez 20 dakika da olabilir.”
4.Haftada 10 saatten fazla TV seyretmeyin. Spor yapmaya zamanı olmayanlar ,TV veya internette kaç saat harcadığınıza bir bakın!
5.Günlük tüketilen kalorileri doğru hesaplayın.
6.Gerçekçi hedefler koyun. Başlangıç için yüzde 10 kilo kaybı planı uygundur.
7 .istikrarlı olun ve zorlanmalarla karşılaşabileceğinizi aklınızdan çıkarmayın. Hafta içi doğru beslenip hafta sonu ölçüyü kaçırmak işleri zorlaştırır. Eşleri veya çocukları ile birlikte diyete başlayanlar daha başarılı oluyor. Birlikte deneyin.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ