Yaşadığınız Her Gün Yeni Bir Kadın Yaratın

  • 1.960 kez görüntülendi.

Yaşadığınız Her Gün Yeni  Bir Kadın Yaratın

Bir enfeksiyondan ya da bir yaradan acı çektiğiniz zaman, vücudumuz özel bir çeşit hücreyle silâhlanmış bir savaşçıyı imdada çağırır. Cildinizin, kemiklerinizin ya da diğer dokularınızın uğradığı hasarları onarmakla görevli savaşçılar, virüsleri ya da mikropları yakalayıp, sonuna kadar yok eden savaş hücreleri vardır. Sonunda, ölü hücre ve mikropları atıp, normal yaşantıya dönmek ve araziyi temizlemek üzere nekrofaj hücre taburları görev alır.
Küçücük bir sivilce için bile durum böyledir. Her şey bittiğinde, alt deri hücreleriniz, sahipsiz tabakada, yara ya da sivilceyle bozulmuş yüzeyde düzgün bir alan yaratmak üzere çağırılan yeni hücrelere yol açarlar. Ve cildiniz yeni gibi olur..

Yaşadığınız Her Gün Yeni Bir Kadın Yaratın

Gerçekten de bütünüyle yenilenmiştir.
Kendi kendilerine oluşuvermezler tabiki, bunlara hayat veren yediğimiz besinlerdir. Vücudumuzun yedi yılda bir yenilendiğini belki duymuşsunuzdur. Bu doğru değildir.

VÜCUDUNUZ HER AN YENİLENMEKTEDİR.

Amerikan Atom Enerjisi Komisyonu, kan, kemik ve dokuları oluşturan atomların %98 inin bir yıl içinde yenilendiğini bulalı çok olmadı. Yediğimiz her besin, içtiğimiz her sıvı, ciğerlerimize çektiğimiz her nefesten sonra vücudunuz atom değiştirme işlemine girişmektedir.
Bu olağanüstü değişimin nelere muktedir olduğunu görüyorsunuz. Onun için, bundan sonra, artık, aynaya baktığınızda sakın : Ben, bu yüzle dünyaya geldim, ömrümce bu cilde katlanmak zorundayım demeyin.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ
Kadın sitemap Kadın Kadın Yandex.Metrica