Kadın, Gebelik, Yemek Tarifleri, Güzellik ve Bakım

Cinsellik İçin Vücudunuzu Sağlıklı Tutun

  • 12 Ekim 2010
  • 2.624 kez görüntülendi.
Cinsellik İçin Vücudunuzu Sağlıklı Tutun

Cinsellik İçin Vücudunuzu Sağlıklı Tutun
“Bu akşam olmaz, başım ağrıyor” ifadesinin seksten kaçmak için söylenmiş başlı başına bir klişe olması tesadüf değil. Eğer kendinizi fiziksel açıdan iyi hissetmiyorsanız, canınız seks yapmak istemeyecektir ve büyük ihtimalle yapsamz bile fazla zevk almayacaksınız.
Cinsel performansınızı nasıl korur ve geliştirirsiniz? Genel sağlığınızı arttıran şeyleri yaparak.
Sağllkll beslenin.
Hastalıkları önlemesi ve enerjiyi arttırmasından başka, değerli besin maddeleri açısından zengin ve yağ oranı düşük bir diyet kendinizi daha iyi belki de daha seksi-hissetmenizi sağlayacaktır.

Fiziksel Olarak aktif

 Cinsellik İçin Vücudunuzu Sağlıklı Tutun

Cinsellik İçin Vücudunuzu Sağlıklı Tutun

Olun. Düzenli egzersiz stresi rahatlatır, ruh halinizi düzeltir ve vücudunuz hakkında kendinizi mükemmel hissetmenize yardımcı olur. Araştırmacılar, 50 yaş ve üstü kadınları incelediğinde, en fazla fiziksel egzersiz yapanların aynı zamanda cinsel beraberlikten daha sık zevk aldığını da ortaya çıkarmışlardır.
Kendinizi koruyun.
Hiçbir şey şevki, cinsel yolla bulaşan hastalıklar düşüncesinden daha hızlı yok edemez. Yapmanız gereken en iyi şey: diğer doğum kontrol yöntemlerini kullansanız da kullanmasanız da her zaman lateks bir prezervatif kullanın.
Eğer uzun süreli, ciddi bir ilişki yaşıyorsanız; doğum kontrolü için olmadıkça ya da ikinizden birinde herpes gibi cinsel temas ile bulaşan kronik bir durum yoksa elbette prezervatife fazla ihtiyacınız olmayacaktır.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ