Kadın Erkek İlişkileri

  • 2.337 kez görüntülendi.

Kadın Erkek İlişkileri
Harika başlayan ilişkiler ve aşkla vardır.İnsanoğluna hep böyle devam edecekmiş gibi bu gelir.Hatta bu nedenden dolayı ilişkiyi ileri boyuta götürüp evlenenler bile vardır.Eminim bu yazıyı okuyanlardan bazıları ‘evet ben öyleydim’ diyorlardır.Bu harika başlayan ilişkilere ne oluyorda belli bir süreden sonra ilişkiler, aşklar bitiveriyor.

Herkes ruh ikizini ararkan seçerken bilerek yada bilmeyerek öncelik belirlediği süreler vardır.Kimileri ilk önceliği cinsellik olur.Üçgen vücut, sütun bacaklar vb. gibi isteklerde bulunurlar.

Kimi de eşinin toplumsal konumuna ve sosyal hayatına ve kibarlığına bakar.Yada günümüzde de olduğu gibi zengin mi diye ilk soruları olmaktadır.

Yeni doğan bir bebek olarak hayata geldiğimizde öncelik annemiz olur.İlk iletişime geçtiğimiz kişi annemizdir.Fakat kendimizi ve annemizi farklı olarak değil de bir bütün olarak görürüz.Tabiki cinsiyetler farklı olduğundan bu süreç zamanlar değişmeye başlar.Erkekler bir zaman sonra annenlerinin dişi rolünü iterler.Her nekadar itmeye çalışsada ileride seçeceği kadınlarda da annesinin özelliklerini arayacaktır bu yüzden bilinçdışına atıldığı için farkındalığı olmayacaktır.
kadın erkek ilişkileri

Kızlar bebeklerde hem cinsleri olduğu için dişi rolünü üstlenirler.Onlarda bağladıkları anneleri gibi içlerindeki erkeği ararlar.
Erkekler ileriki zamanlarda aşık olduğu kadınla bilinçdışına attığı kadını bir tutarlar yani eşleştirmeye çalışırlar.Kadınlarda da aynı durum geçerlidir bağlandıkları erkekle içlerindeki erkeği eşleştirirler.
Erkek çocukları kendi cinsiyetlerini farkettikleri andan itibaren kendilerini doğaya bırakırlar ve erkeklik rolünü pekiştirmek için akrabayla iç içe olurlar amca, dayı, abi, gibi..

Kız çocukları ise tam tersi kendi rollerini uzakta aramak yerine yakınında bulunan anne modelini örnek alırlar ve rolünü anne ve en yakın kadın modelleriyle rolünü pekiştirir.
Erkekler ilişki kuracağı sonrasında evleneceği kadını sürekli arayış içinde olurlar.Bu arayış içindeyken ise birçok deneyimler yaşarlar ve her bulduğuna inandığında ona sahip olmak için elinden geleni yaparlar.Erkekleri duyguları ve aşkları kadınlarınkinden biraz daha farklıdır.Bu fark evlilik önce kadını çok mutlu eder ve hep böyle süreceğine inandığı için onunla bir ömür geçirme kararı alır.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ
Kadın sitemap Kadın Kadın Yandex.Metrica