Kırmızı Fiyonklu Çocuk Hırka Modeli

  • 2.397 kez görüntülendi.

ARKA: 70 ilmek başlanarak 4 cm 2+2 lastik örgü örülür. Her iki taraftaki 1 ‘er ilmek düz, diğer ilmekler ters örülerek sıra tamamlanır. Daha sonra işkembe örneğinin kurulumuna geçilir.
1 .sıra: 1 ilmek örülür, 1 dolama yapılır şeklinde sıra tamamlanır.
2.sıra: Önceki sırada örülen ilmekler ters örgü örülürken, dolama yapılan ilmekler örmeden diğer şişe geçirilerek sıra tamamlanır.
3.sıra: dolama yapılan ilmeklerle yanındaki diğer ilmekler yani çift olan ilmekler bir defada örülerek kesilip, sıra tamamlanır.
4.sıra: Tek ilmekler örmeden diğer şişe geçirilir, 1 dolama yapılır şeklinde sıra tamamlanır.
5.sıra: Çift ilmekler beraber örülür, tek ilmeklere dolama yapılarak sıra tamamlanır. 2.sıradan tekrarlanarak örgüye devam edilir. Beden boyu 22 cm örülerek haraşo örgüye geçilir. Beden boyu 26 cm örülerek kol evi için her iki taraftan 3+2+1 ilmek kesilip, kalan 58 ilmekle örgüye devam edilir. Beden boyu 38 cm örülerek ilmekler bir defada kesilip, bitirilir.
ÖN: 34 ilmek başlanarak 4 cm 2+2 lastik örgü örülür. Arka parçada kurulan örnek aynı şekilde uygulanır. Beden boyu 22 cm örülerek haraşo örgüye geçilir. Beden boyu 26 cm örülerek kol evi için bir taraftan 3+2+1 ilmek kesilip, kalan 28 ilmekle örgüye devam edilir. Beden boyu 35 cm örülerek yaka kesimi için ön ortadan 6+2+2+1 ilmek kesilir. Beden boyu 38 cm örülerek omuzda kalan 17 ilmek bir defada kesilip, bitirilir.Diğer ön de aynı şekilde örülür.
KOL: 40 ilmek başlanarak 3 cm 2+2 lastik örgü örülüp, haraşo örgüyle devam edilir.
Her 2,5 cm de bir, her iki taraftan 4 kere 1 ‘er ilmek artırılarak 48 ilmeğe ulaşılır. Kol boyu 13 cm örülerek kol evi için her iki taraftan 3+2+1 ilmek kesilip, kalan 36 ilmekle örgüye devam edilir. Her 2 sırada bir, her iki taraftan 1 ‘er ilmek kesilir. Kol boyu 24 cm örülerek kalan 6 ilmek bir defada kesilip, bitirilir.
ÖN BORDUR: Şişe 68 ilmek toplanarak 2 cm 2+2 lastik örgü örülüp, bitirilir.
Diğer ÖN BORDUR de aynı şekilde örülür.
YAKA: Yaka etrafından şişe 70 ilmek toplanarak 2 cm 2+2 lastik örgü örülüp, bitirilir.
FİYONK: 12 ilmek başlanarak 12 cm haraşo örgü örülüp, bitirilir. Ortasından büzdürülerek  fiyonk şekli verilip ön parçaya dikilir.
kırmızı fiyonklu çocuk hırka modeli

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ
Kadın sitemap Kadın Kadın Yandex.Metrica