Kadın, Gebelik, Yemek Tarifleri, Güzellik ve Bakım

Lynda Carter’ın Zayıflama Sırrı

  • 07 Mayıs 2010
  • 2.843 kez görüntülendi.
Lynda Carter’ın Zayıflama Sırrı

Lynda Carter
Wonder Woman’dan bekleyeceğiniz gibi, Lynda Carter’ın zayıf­lama teknikleri birçoklarından biraz daha macera doludur. Her ne kadar burger ve kızartmadan başka bir şey yemediği takdirde süper kahramanların da kilo alacağından kuşkulansak da, günlük kalori ve porsiyon hesaplan Lynda’ya göre değil. Lynda vücudunu formda tutarak zayıf kalmayı seviyor. Fakat bunu jimnastik salonlannda boğuşmak olarak anlıyorsanız, bir kere daha düşünün…
Lynda’nın yaklaşımı sadece keyif için egzersiz yapmak kayak örneğin veya paten kaymak. Kabul edelim ki, egzersiz zaman zaman can sıkıcı bir hal alabilir ancak onun yaptıklan ilgiyi devam ettirmek için harika bir yöntem. Neden doğa manzaralı bir bisiklet turunu veya sosyalleşebileceğiniz bir tenis maçını denemiyorsunuz? Spor salonu tutkunu olsanız bile, bundan vazgeçip zevk aldığınız sporlara yoğunlaşarak forma girebilirsiniz. İşte tıpkı Lynda gibi forma girme­niz, kilo vermeniz ve aynı zamanda keyif almanız için birkaç öneri:

 

 

 

 

YÜZME
Yüzme mükemmel bir egzersizdir. Diğer popüler sporlardan farklı olarak, yüzme bütün temel kas gruplarını kullanır, esnekliği artırır ve aerobik formu iyileştirir. Aynca biraz fazla kiloluysanız, diğer spor­larda sorun çıkarabilecek bir baskının dizlerinize ve eklemlerinize yüklenmesini engeller.
Yüzme seanslarından zevk almanın anahtarı zindelik düzeyinizi adım adım geliştirmektir. Bir haftada kaç kez yüzmeye gidebileceği­nizi belirleyin ve her gidişinizde kaç tur veya kaç dakika yüzebilece­ğinizi görün. Kendinize bir egzersiz programı yapın. İnsanın kendi egzersiz sınırlarını belirlemesi gerçekçi olacaktır, ancak her seferinde kendinizi biraz daha zorlayın. Egzersiz programınız şu şekilde olabi­lir:
1. Hafta
Sah 10 Tur
Perşembe 12 Tur
Cumartesi 14 Tur
2. Hafta
Sah 16 Tur
Perşembe 18 Tur
Cumartesi 20 Tur
Program bu şekilde devam eder. Eğer haftada üç kez kırk beş da­kika yüzmeyi başarırsanız, kilonuzun nasıl eksilttiğinizi görmek sizi şaşırtacaktır ve kendinizi kesinlikle muhteşem hissedeceksiniz
KAYAK
Zaman zaman bir kayak tatili planlayabilecek kadar şanslıysanız, eğlenirken kilo vermeye hazırlanın. Esnekliğinizi, gücünüzü ve genel aerobik formunuzu artırmanız gerekiyor. Bunun, yamaçlarda usta bir kayakçı gibi görünmenin yanı sıra, vücudunuzu formda tutmaya da faydası olacak. Ayrıca, ne kadar zinde olursanız, yaralanmalarda acı çekme ihtimaliniz o kadar az olur.
Kayak tatiline gitmeden en az altı hafta öncesinden bedeninizi güç­lendirme egzersizlerine başlamaya çalışın. Eğer jimnastik salonunuzda step ve aerobik sınıfları varsa, haftada iki üç kez bunlara katılın. Yu­muşak esneme hareketlerini her gün uygulamaya başlayın. Gerekli aletlerle çalışma fırsatınız varsa, haftada üç kez bacak hareketleri, ağır­lık kaldırma, karın hareketleri yapın mekik çekin. Daha önce bu ça­lışmaları yapmadıysanız, kesinlikle gözetim altında çalışın. Birçok jimnastik salonu size aletleri tanıtıp sizin için uygun bir egzersiz programı sunabilecek elemanlara sahip.
Altı haftanın sonunda tatilinizden keyif almaya hazır hale gele­ceksiniz ve ne kadar inceldiğinizi görmek sizi hayrete düşürecek!
BİSİKLET
Bisiklete binmek o kadar eğlencelidir ki, insan egzersiz yaptığını neredeyse fark etmez bile. Yineliyorum, dizlere ve eklemlere az yük bindiğinden, biraz fazla kilonuz varsa sizin çok yararlı bir spordur.
Haftada üç kez yarım saatlik bir bisiklet gezisi hızlı kilo vermeni­zi sağlayacak. Daha da iyisi, sizin için mümkünse, neden işe bisiklet­le gitmeyesiniz? Haftada beş kez işe gidiş ve dönüş iyi bir alıştırma olmanın yanı sıra, kilo vermek için bugüne kadar yaptığınız en etkili çalışma olacaktır.
Bir uyan, her nerede bisiklete binmeyi planlıyorsanız, özellikle şehir içi için, kendinize kaliteli bir bisiklet kaskı edinmelisiniz.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ