Kadın, Gebelik, Yemek Tarifleri, Güzellik ve Bakım

Meme Kanseri

  • 25 Mayıs 2010
  • 2.880 kez görüntülendi.
Meme Kanseri

Meme Kanseri
Yol açan zihinsel davranış kalıbı:
Dr. Hamer’e göre meme bezleri, “yuva” hissiyle alakalıdır ve bu his, kadının sevdiğine (çocuğuna, kocasına, ailesine) ve kendine gösterdiği sevgi, duygusal güven, sıcaklık, şefkat ve ilgi kapasitesini temsil eder.
Bu tip kanserin ortaya çıktığı iki tipik durum mevcuttur:
1- Birinci durum, kadın travmatik bir olay yaşadığında olur. Örneğin kocasız kalmasına neden olan bir ayrılık veya ölüm, çocuğuyla yaşadığı sorunlar ve maddi güvencesinin tehdit altında olması. Böyle anlarda kadının içindeki yuva hissi tehdit edilmiş olur. Kadın kendini yalnız ve son derece güvencesiz hisseder.
2- ikinci durum daha sık gerçekleşir. Müşterilerimden biri, neden meme kanserine yakalandığını anlamak isteyerek bana kadar geldi. Onun yaşamış olduklarını, meme kanseri için mükemmel bir örnek olarak görüyorum. Kanserin ortaya çıkmasından iki buçuk yıl önce kocası ölmüş ve kadın, o dönemde.maddi olarak halen babalarına bağımlı olan 3 çocuğuyla meme kanseribaş başa kalmış. Ona, kocasının ölümüyle birlikte hissettiklerini sordum. Cevabı şöyle oldu: “Çocuklarıma duygusal ve maddi güvence sağlayamayacağımı düşündüm ve içimi derin ve sürekli korkular kapladı.” Duygusal stres seviyesinin yüksekliğinden dolayı kadının beyni soruna bir çözüm bulmaya çalışmış. Sevdiklerine güvence sağlayamayacağından ve onlara “meme veremeyeceğinden” (yani onlara iyi bakamayacağından) duyduğu korku dolayısıyla beyni, daha fazla süt üretmek amacıyla meme bezlerinin sayısını artırmış Daha fazla meme bezine sahip olması, meme verme kapasitesinin artması, yani güvence sağlaması ve sevdiklerine bakabilmesi anlamına geliyor. Beyin, kadmın yetersizliğini bu şekilde örtmek istemiş. Daha da kötüsü, kadın kocasının ölümündenberi içini kaplayan korkulan çocuklarıyla hiç paylaşmamış. Bu yüzden içindeki duygusal gerginlik artmış ve dolayısıyla kanserin oluşumu daha da hızlanmış.
Bu tip kanserin ortaya çıkması, insanın kendi kendine bakması, kendi kendine güvence sağlaması, kendi kendini duygusal olarak beslemesi ve kendi duygusal güvencesini sağlamasının vaktinin geldiğini işaret eder.
Çocuklarına veya diğer sevdiklerine maddi ve duygusal güvence sağlayamayacağını hissettiğiniz ve korku duyduğunuzda veya onları korumak istediğinizde, her şeyi sağlayabilecek ve bize bakacak, görünmez bir Evrensel Ana’nın varlığına, Yaratan’a güvenmek gerekir. Bu güç kimileri için Allah anlamına, kimileri içinse hayatın doğal gidişatında bir inanç anlamına gelir.
Hayatınız boyunca içinizde tuttuğunuz ve yüzleşmeye korktuğunuz o en derin duygularınızı ifade etmenin vakti geldi artık.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ