Kadın, Gebelik, Yemek Tarifleri, Güzellik ve Bakım

OBEZITE

  • 30 Mayıs 2010
  • 4.317 kez görüntülendi.
OBEZITE

OBEZITE
Yol açan zihinsel davranış kalıbı:
Hiçbir astrolojik belirti, obeziteye açık bir eğilim göstermemektedir. Ancak Jüpiter gezegeninin bolluğu, abartıları ve fiziksel büyümeyi yönettiği
göz önünde bulundurulduğunda, bu gezegenin enerjisi kilo almayla ilişkili olduğu görülebilir.
Birçok insanın aniden, herkesle aynı miktarda ve kalitede yemek yemelerine rağmen aniden şişmanladıklarını hiç fark ettiniz mi?

Bu vakalarda kilo artışı içsel kırılganlıkla ve korunma ihtiyacı hissetmekle alakalıdır. Kalın cilt dokusu bir nevi “korunma katmanı” işlevi görür. Bu korunma, zihin tarafından farkında olmadan yollanan, korunma ve duygusal şefkat “talep eden” uyarılar sayesinde vücut bulur. En sık rastlanılan durumlardan biri de obezitenin kişi işini kaybettiğinde veya duygusal iliş-kişinde ciddi bir ayrılık yaşadığında ortaya çıkmasıdır. Bu olayların sonu-cunda kişi içinde bir boşluk hisseder ve zihin, kaybedilmiş olan şefkat ve güveni sağlamak amacıyla bu boşluğu bilinçsiz olarak yağ ile doldurur.
I Kilo artışı aşırı zihinsel faaliyetle de ilişkilendirilebilir. Obezler geniş bir hayalgücüne ve olağanüstü bir yaratıcılığa sahiptirler. Asıl sorun, bu kişilerin bir amaca ulaşmak için hazırlıkyaparken aşırıya kaçmalarıdır. Zihinsel uyarıların çokluğundan dolayı beden aynı anda birçok iş yapması gerektiğini hisseder ve fikirlerin gerçekleştirilmesi için bir yakıt işlevi gören yağı depolamaya başlar. Fakat fikirler gerçekleşmediği için yağ, depolandığı halde kalır.

 

 

 

 
Önerilen yeni davranış biçimi:
Öncelikle içindeki boşluğu tanımla. Çözüm bulmanın tek yolu, zaafının bilincine varmandır. ikinci adım, bu içsel boşluğun kabul edilmesidir. Üçüncü adımda kendini olduğun gibi severek ve kendine değer vererek bu boşluğu doldurmalısın. Besin kaynağın kendine duyduğun sevgi olmalıdır, yemek değil. Gerçekten kendi içine girebildiğin anda boşluk ortadan kaybolacak, çünkü kendi kendini dolduracaksın. Artık içinde bir boşluk olmadığı için bedenin de yağ depolamaya son verecek. Yağın içsel boşluğunu doldurduğunu unutma.
ÖNERİLER:
•Sabahlan ılık su içerisine bir çubuk tarçın, birkaç damla limon suyu, iki karanfil atın, biraz beklettikten sonra tüketin.
•Bir çorba kaşığı organik elma kurusu ve bir çorba kaşığı organik kuş burnunu karıştırıp çay gibi demleyin. On dakika bekletin, içine limon ve taze nane yapraklan atarak tatlandırdıktan sonra için.
•Gün içinde yeşil çayı üç bardak tüketebilirsiniz.
•Birer tutam ıspanak, kuzukulağı, semizotunu yıkayın, süzün ve doğrayın. Elma sirkesini ve bir tatlı kaşığı zeytinyağı ile tatlandırıp yiyin.
•Sabahlan aç karnına beş yüz gram kaynar suya eşit miktarlarda rnate, biberiye, ıhlamur, yeşil çay ve bir dilim elma atın. Çay gibi demleyip için.
•Bir demet kuzukulağını doğrayıp yıkayın. Bir sap taze soğan, birkaç dal dereotunu doğrayın, biriki parça ufalanmış cevizle birlikte ekleyin. Hepsini iyice harmanlayın. Üzerine lor, zeytinyağı ve nar ekşisi dökerek yiyin.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ