Kadın, Gebelik, Yemek Tarifleri, Güzellik ve Bakım

Yoğurt

  • 17 Haziran 2010
  • 3.806 kez görüntülendi.
Yoğurt

Yoğurtun Tanımı
Bir Japon araştırması günde Streptocossus thermophlilus ve Lactobacillus bulgaricus bakterilerini içeren 170gr tatlandırılmamış yoğurt tüketen gönüllülerde kokuya sebep olan bakterilerin azaldığım saptadığını biliyor muydunuz?
Laktoz kullanamayan birçok kişi azaltılmış laktoz içeriğinden dolayı yoğurt kullanabilir. Diğer süt ürünleri gibi yoğurtta kalsiyum, vitaminler ve diğer mineraller açısından iyi bir kaynaktır Laktik asi üreten bir bakteriye sahip olduğu için yoğurt probiyotik olarak düşünülmektedir. Bu bakterilerin raketimi bağışıklık sistemini desteklemeve, bağırsakları çeliştirmeye, laktoz tahammülsüzlüğünün neden olduğu bulguları azaltmaya ve bazı kanser risklerini indirgemeye yardımcı olur.

Yoğurt

Doğal İlaçlar

Günlük olarak Lactobacillııs acidophilıısun canlı hallerini içeren yoğurt tüketimi iyi bakterileri ortaya çıkarır ve maya enfeksiyonunu tedaviye yardımcı olur.
ARTRİT: Bir fare araştırması artritlı farelerin Lactobacillııs GG bakterilerini içeren yoğurt tüketimleri sonucu sadece ılımlı iltihaplar saptanmıştır.

Kalp Sağlığı:
Dört hafta boyunca klasik yoğurt tüketen 33 kadın gönüllüyü içeren bir araştırma yapılmıştır. Yoğurt LDL/HDL kolesterol oranlarım geliştirmiştir. Araştırmacılar homosistein seviyeleri ile yoğurdun ters ilişkili bir besin olduğunu saptamıştır.

Kolon Kanseri: Kolorektal habis içeren fareler üzerindeki bir araştırma diyetlerine eklenen yoğurdun hücre ölümünü arttırdığı ve kansere karşı faaliyeti olduğunu saptamıştır.

Bağırsak Ve Mide Sağlığı:
Helicobacter pylori(H. pylorij bulaşmış 59 gönüllüyü içeren bir müdahale araştırması günde iki kere altı hafta boyunca Lactobacillııs ve Bifidobacterium içeren yoğurt tüketiminin H.pylori ‘yi etkili bir şekilde bastırdığım saptamıştır. 160 deneği içeren bir araştırma antibiyotik tedavilerine eklenen Lactobacillus ve Bifidobacteriumlu yoğurdun daha az H. Pylor enfeksiyonuna neden olduğu saptanmıştır.
Seçim Ve  Saklama:
Tazeliğinden enim olmak için son kullanma tarihim kontrol edin. Yoğurdu buzdolabında saklayın, eğer açılmadıysa son kullanma tarihinden sonra bir hafta süreyle dayanabilir.

Yoğurdun üzerme granola/tahıl ve taze/kuru meyveler koyun. Sade yoğurda dereotu ve doğranmış salatalık ekleyerek canlı bir salata yapın, İzgara tavuk ya da kuzunun yanma da harika bir mezedir.
Granola, Meyve ve Yoğurtlu Parfait
Servis: 8 kişilik • Hazırlama ve Pişirme Süresi: 1 saat
Bu tarif 8 adet enerji deposu yiyecek içerir.

Malzemeler:
1 kâse bal V4 kâse ceviz parçası % kâse saf Akçaağaç şerbeti Vı kâse günebakan çiçeği çekirdeği 1/8 çay kaşığı tarçın V2 kâse pekan cevizi parçası 1/8 çay kaşığı zencefil v V2 kâse şamfıstığı, kabuklu Bir tutam hindistancevizi 1 V2 kâse badem, kıyılmış Bir tutanı karanfil 1 V2 kâse hindistancevizi V4 kâse beyaz susam tohumu 3 kâse yulaf
Küçük Kase İçine:
3 kâse kuru kiraz
2 kâse kuru kayısı, doğranmış
2 kâse kuru yabanmersini 2A kâse kuru üzüm
Süsleme:
2 kâse taze çilek
Yoğurt:
2 kâse az yağlı vanilyalı yoğurt
Yoğurt Tarifi
Fırını önceden 350 derecede ısıtın. Bal, Akçaağaç şerbeti, tarçın, zencefil, hindistancevizi ve karanfili tavaya ekleyin. Orta ateşte bal ve şerbet incelip akıcı kıvama gelene kadar ısıtın; ateşten alın. Kalan malzemeleri (meyve karışımı dışında) büyük bir kâseye koyup karıştırın, üzenne bal karışımını dökün. Tahta bir kaşık ile bütün malzemeler balşerbet karışımı ile kaplanana kadar karıştırın. Karışımı iki ayrı metal kurabiye pişirme kabına bölün. Karışımı yayın ve firma yerleştirin. 15 ile 20 dakika yulaf, çekirdekler kavrulup kızarana kadar pişirin. Karışımı metal bir spatula ile ara sıra karıştırın. Sıcak granolayı dikkatlice sıyırın ve tekrar geniş kâseye yerleştirin. Kuru meyveleri ekleyin ve güzelce karıştırın. Granolayı tamamen soğumaya bırakın ve tahta bir kaşık ile ayırın. Parfait bardağına granola tabakasını vanilyalı yoğurt ve taze meyveleri koyup servis yapın.
Besin Ögeleri:
Kalori: 190; Toplam yağ: 8g; Doymuş yağ: l,5g; Kolesterol: Omg; Sodyum: 20mg; Toplam karbonhidrat: 29g; Lif: 3g; Şeker: 20g; Protein:

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ