Bitkiler Konusunda Önlemler ve Uyarılar

  • 2.119 kez görüntülendi.

Bitkiler Konusunda Önlemler ve Uyarılar

Erkekler ve kadınlar, otların sırf doğal oldukları için doğaları gereği sentetik ilaçlardan daha güvenli olduğunu farz etmede çoğunlukla birbirlerine çok benzerler. Bunun gerçekle uzaktan yakından bir ilgisi yoktur. Otlarda bulunan kimyasal bileşiklerin, vücutta güçlü yan etkileri de dahil olmak üzere güçlü etkileri olabilir. Esasen otlar, doğru kullanıldıkları sürece etkili oldukları kadar güvenlidirler.

İşte doktorların tavsiyeleri:
Hamilelikte şifalı otlardan uzak durun.

Hamilelik sırasında alınan şifalı otların etkilerini inceleyen çok az araştırma vardır. Hamileyseniz, doktorunuz size bazı otları tavsiye edebilir ancak, ileriki sayfalardaki bilgilerin tümü hamile olamayan ve çocuk emzirmeyen kadınlar için tasarlanmıştır.
Çift dikiş gitmeyin. Bazı otların, reçeteli ve reçetesiz ilaçlarla benzer etkileri vardır. Eğer bu kitapta adı geçen çeşitli rahatsızlıklar için önerilen otları almayı tercih ederseniz, onları ilaçlarla kombine etmeyin. Örneğin, bir antidepresan olan Prozac, genellikle depresyon için alman sarı kantaron ile kombine edilmemelidir. Bir sonraki sayfada bulunan tabloda ot ilaç etkileşiminden daha ayrıntılı bahsedeceğiz.

Bitkiler Konusunda Önlemler ve Uyarılar

Bitkiler Konusunda Önlemler ve Uyarılar

Tek bir Şifalı Ot kullanın. Benzer etkilere sahip şifalı otlarla ilaçları kombine etmenin zararlı olabildiği gibi, iki benzer otu bir arada almak da riskli olabilir.
Bitkinin hangi bölümüne ihtiyacınız Olduğunu bilin. Ekinezyanın şifalı bölümü köküdür ama bu, sahtekar üreticileri yapraklarını da satmaktan alıkoymamaktadır.
Yaratıcı ama yanıltıcı ürün isimlerinden uzak
durun. “Clenze”, “Nutra-mune” veya “Stamine;” gibi bilerek oynanmış isimlere sahip ürünler, pazarlama oyunlarının ürünüdür; muhtemelen bu tür ürünler etkili bitkisel ilaçlar değillerdir. Ayrıca, etiketlerinde “pro”, “max”, “turbo” veya “plus” yazan ürünlerden de kaçının.

Ne zaman duracağınızı bilin,

Otlar ilaçlardan daha yavaş etki gösterirler ama yine de birkaç hafta ila bir ay içinde durumunuzda bir gelişme fark edersiniz. Eğer bir şifalı otun size yardımcı olmadığını düşünürseniz, onu almayı bırakın ve Schar gibi profesyonellerin tavsiyelerine kulak verin.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ
Kadın sitemap Kadın Kadın Yandex.Metrica