Kadın, Gebelik, Yemek Tarifleri, Güzellik ve Bakım

Japone Kol Kesimli Bluz

  • 29 Haziran 2010
  • 3.396 kez görüntülendi.
Japone Kol Kesimli Bluz

İp: 400 gr
Şiş: 9 numara
Tığ: 3 numara
Beden:38
Ön ve arkaya 36 ilmekle başlayın. Düz örgü örün. 26 cm sonra japone kol için her ikitaraftan 1’er ilmek her sırada artırarak 4sıra örün. Daha sonra kol için her ıkı tarafa 16’şar ilmek atın. Yaka açıklığını da yaparak
her iki kolu ayrı ayrı örün. 14 cm kolgenişliği olacak şekilde her iki taraftaki kol üstünü kapatarak ön ve arkayı bitirin. Roba kısmı için 84 ilmekle başlayıp ajurlu olarak devam edin. 3 ajur sırasından sonra 2 sıradüz örüp ilmekleri kapatın. Başladığınız kısmı beden ile tığla birleştirin. Birleşim yerinin üzerine zincir yapın. Kol manşetini ve bel bantını tığla sık iğne örün.
AJUR 13 İLMEK ÜZERİNDE:
1. Sıra: Düz örün. Arka sırayı ters örün.
2. Sıra: Düz örün. Arka sırada 1 ilmek ters örün. Sol şişteki 5 ilmeğin her ilmeğini 1 kez dolayarak örün. 1 ters, ilmekten sonra tekrar 5 ilmeğin her ilmeğini 1 dolayarak örün. Son ilmeği ters örün.
3. Sıra: 1 düz örün. Sol şişte doladığınız ilmekleri boşaltarak içinden 1 ters, 1 düz, 1 ters, 1 düz, 1 ters olarak 5 ilmek çıkartın. 1 düz örün. Sol şişteki 5 ilmeği doladığınız ilmekleri boşaltarak içinden 5 ilmek alın. 1 düz örün. Arka sırada 1 ters, 5 düz, 1 ters, . 5 düz, 1 ters örün.
4. Sıra: 1 sıra düz ve arka sırayı ters örün.
5. Sıra: 1 sıra düz örün. Arka sırada ortadaki 5 ilmeğin her ilmeğine 1 dolayarak örün. Böylece bir alt sırada topladığınız 5 ilmeği aralarındaki 5’er ilmeğin her ilmeğine 1 dolayarak örün.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ