Kadın, Gebelik, Yemek Tarifleri, Güzellik ve Bakım

Krem Rengi Yıldız Modelli Çocuk Hırkası

  • 05 Aralık 2011
  • 2.845 kez görüntülendi.
Krem Rengi Yıldız Modelli Çocuk Hırkası

Malzeme: Hoşgeldin
Renk No:99(4yumak)
İp Markası: Nako
Tığ No:3.5
Örgü Şekli: Zincir, trabzan, trabzanlı pıtırcık örneği
Aksesuar:4 adet düğme, 1 metre kurdela

ARKA: 70 adet zincir çekilir, üzerine 66 adet trabzan yapılarak diyagramdaki model uygulanır. Beden boyu 22 cm örülerek kol evi için her iki taraftan 3+2+1 trabzan eksiltilir. Beden boyu 32 cm olduğunda yaka için örgü ortalanır ve ortada 6 cm bırakılarak omuzlarda kalan 8’er cm iki aşamada bitirilir.
ÖN: 35 zincir çekilir, üzerine 30 adet trabzan yapılarak diyagramdaki model uygulanır. Beden boyu 22 cm örülerek kol evi için bir taraftan 3+2+1 trabzan eksiltilir. Beden boyu 27 cm örülerek yaka için ön ortasından 2 sıra arayla 6 defa 1 ‘er trabzan eksiltilir. Beden boyu 32 cm de omuzda kalan 8 cm iki aşamada bitirilir. Diğer ön parça da aynı şekilde örülür.
KOLLAR: 43 zincir çekilir, üzerine 40 adet trabzan yapılarak diyagramdaki model uygulanır. Her iki taraftan, 2 sıra arayla 6 defa 1’er trabzan artış yapılır. Kol boyu 21 cm örülerek kol evi için her iki taraftan 11 defa 1 ‘er trabzan eksiltilir. Kol boyu 30 cm de bitirilir. Diğer kol da aynı şekilde örülür.
YAKA: Ön ortalarına ve yakaya 1 sıra trabzan yapıldıktan sonra üzerine (ön ortalarına denk gelen kısımlara) 1 trabzan üzerine 1 sık iğne yapılır, yanındaki trabzanın üzerine 1 sık iğne yapılır…şeklinde toplam 4 sık iğne yapılır. 3 zincir çekilir, son yapılan sık iğnenin arasından tığa iplik alınarak 1 sık iğne yapılır, yanındaki trabzanın üzerine 1 sık iğne yapılır…şeklinde toplam 4 sık iğre yapılır, tekrar pıtırcık oyası yapılır. Yaka etrafında 1 trabzan üzerine 1 trabzan yapılır, 3 zincir çekilir, ‘ pıtırcık yapılır, aynı yere batılarak 2 defa daha aynı işlem tekrarlanır, 2 trabzan atlanarak 3.trabzana 1 sık iğne yapılır, 2 zincir çekilir, 2 trabzan atlanarak 3.trabzan; aynı yere batılarak 3 adet pıtırcıklı trabzan yapılır, şeklinde örülerek yaka bitirilir, Yaka etrafından kurdale geçirilir. Sol tarafa 4 adet düğme dikilir, sağ ön parçada trabzanlar ilik olarak kullanılır.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ