Kadın, Gebelik, Yemek Tarifleri, Güzellik ve Bakım

Sarkık Kol Derisi Estetikle Düzelirmi?

  • 31 Aralık 2011
  • 3.664 kez görüntülendi.
Sarkık Kol Derisi Estetikle Düzelirmi?

Sarkık Kol Derisi Estetikle Düzelirmi?

Kolla İlgili Başvurular Nelerdir?
En sık kollarda yağlanmaya bağlı kalınlık ve deri sarkmaları konusunda baş vuru oluyor. Yağlanma her yaşta karşımıza çıkıyor fakat deri fazlalığı ve sarkmalarla aşırı kilo vermeyi takiben veya ilerleyen yaşlarda karşılaşıyoruz. Kolla ilgili estetik şikayetlerde bir diğer neden, meme kanseri tedavisi sırasında koltuk altı lenf bezlerinin çıkarılması veya radyoterapi sonrası oluşan koldaki şişkinliklerdir. Benzer bir sorun fil hastalığına bağlı olabilir,

Ne Tür Müdahaleler Yapılabiliyor?
Muayene Sonrası uygulanacak tekniğe karar verilir.
Yağlanma için vakumla yağ alma yöntemleri deri fazlalığını giderilmesi için derinin çıkarılmasını içeren teknikler kullanılır.

Yağ Alırken Hangi Teknikler Kullanılır?
Klasik liposuction işlemi dışında lazer ve vaser (ultrason) enerjisinin kullanıldığı Sarkık Kol Derisi Estetikle Düzelirmitekniklerde var.
Özellikle lazer uygulaması derinin sıkılaştırılabilmesi için ilave avantajlar sağlar.
Bu etki sınırlıdır, sarkık bir deriyi toparlamaya yetmez.

Koldan Deri Çıkarılması Nasıl Yapılıyor?
Deri fazlalığının miktarı ve yerine göre yatay ya da dikey deri çıkarılması uygulanabilir. Deri fazlalığı koltuk altına yakınsa ve dirseğe yakın bölümde bir sarkıklık yoksa deri fazlalığı koltuk altı kıvrımına yerleştirilerek alınabilir
Deri fazlalığı koltuk altından dirseğe kadar uzanıyorsa koltuk altından dirseğe kadar uzanan dikine bir deri çıkarımı uygulanır.

İz Kalırmı?
Evet kalır. Ama yeri nispeten daha az dikkati çeken yerlere konumlandırılır. İz koltuk altı veya kolun göğüs duvarına bakan iç yüzüne yerleştirilir. İz erken dönemde daha belirgin koyu renkteyken zamanla daha soluklasır.

Kol Estetiğinin Riskleri varmı?
Deri fazlalığı mevcut veya yağ alınmasını takiben deri fazlalığı oluşacak olursa buna bir çözüm planlanmadan sadece yağ alınırsa deri sarkıklığı belirginleşebilir.
Bazen düzensizlikler izin belirgin olması veya aşırı gerginliğe bağlı yara açılmaları, kol hareketlerinde sınırlılık veya asimetri oluşabilir.

İyileşme Süreci Nasıldır?
Sadece yağ alma teknikleri uygulanmışsa iyileşme daha hızlıdır,birkaç günlük bir kısıtlamadan sonra kol hareketleri serbesttir. Hafif baskı yapan bir giysi birkaç hafta giyilmeli. Deri çıkarılan tekniklerde kol hareketlerinde yaklaşık 1 haflık bir kısıtlama gerekebilir. İzin yumuşaması ve sol için 6 ay-1 yıl gerekebilir.

Kol Estetiği Ağrılımıdır?
Yağ alma işlemierinde ağrı azdır. Deri çıkarılmasında ise gerginlik ve ağrı daha belirgin,zundur. Ama ağrı basit ağrı kesicilerle kontrol edilebilir. İlk günlerde şişme kaçınılmazdır.Hareketlerin erken dönemde kısıtlanması ağrıyı azaltır.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ