Kadın, Gebelik, Yemek Tarifleri, Güzellik ve Bakım

Alzheimer Hastalığı Belirtileri

  • 30 Kasım 2011
  • 2.448 kez görüntülendi.
Alzheimer Hastalığı Belirtileri

Alzheimer Hastalığı Belirtileri:

Arada sırada ortaya çıkan unutkanlıklar, orta yaşın rahatsız edici belirtilerinden biridir. Belki bazen arabanın anahtarlarını yanlış yere koyuyorsunuz ya da hatırlayamadığınız bir sözcüğü bulmak için beyninize işkence yapıyorsunuz. İçinizden, bu unutkanlık belirtilerinin Alzheimer hastalığının veya erken bunamanın başlangıcı olabileceği konusunda endişeleniyor olabilirsiniz.
Endişelenmeniz normaldir. Bunama, dünya çapında 65 yaşın üzerindeki her 20 kişiden birini ve 80 yaşın üzerindeki her beş kişiden birini etkilemektedir. Alzheimer hastalığı, tüm vakaların yüzde 55’ini oluşturarak en sık görülen buna-ma şeklidir. Kadınların bu hastalığa yakalanma riski erkeklere oranla biraz daha fazladır. İlaç, bazı semptomları bir süreliğine hafifletebilir ama bu hastalığın tedavisi bulunmamaktadır ve bilim adamları hastalığın altında Alzheimer Hastalığı Belirtileriyatan sebeplerin ne olduğu konusunda hala kesin bir şey söyleye-memektedir. Araştırmacılar, Alzheimer hastalığı olan kişilerin beyin hücrelerindeki sinir hücrelerinde ve etrafında anormal kıvrımların olduğunu keşfetmişlerdir, bu durum normal bağlantıları böler ve hem zihinsel hem de fiziksel bozulmayla sonuçlanır. Buna karşın, ilk etapta bu değişiklikleri neyin tetiklediği henüz net değildir.
Her ne kadar araştırmalar biraz yardımla beyin bulanıklığını en aza indirebileceğinizi gösterse de, çoğu hafıza sorunları elbette tamamen normaldir. Alzheimer hastalığı geliştirme riskini daha yüksek olsa bile -mesela, ailenizde olmasından dolayı ya da geçmişte ciddi bir baş yaralanması geçirmişseniz bu riski azaltabilirsiniz.
Henüz Alzheimer hastalığını önlemenin ispatlanmış bir yolu bulunmamaktadır.
Çoğu nörolojik sorunların gelişmesi on yıllar sürer. Beyninizi korumaya ve güçlendirmeye ne kadar erken başlarsanız, hayatınız boyunca sağlıklı kalma şansınız o kadar artar, Diğer organlar gibi etten ve kandan oluşmuştur ve sağlıklı kalması için diğer organlarla aynı şeylere gereksinim duyar

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ