Kanserde Yaşam Tarzı Stratejileri

  • 1.301 kez görüntülendi.

Kanserde Yaşam Tarzı Stratejileri

Fiziksel Olarak Aktif Olun.
Düzenli egzersiz, kolon, meme, endometriyal ve yumurtalık kanserleri dahil olmak üzere çeşitli kanserlerin riskini azaltabilir.
“Günde en az 30 dakika orta-yoğun derecede fiziksel aktivite yapmalısınız.
Yağsız Yaşayın.
Aşırı kilo almak, yüksek meme kanseri riski ile bağlantılıdır.
Her kadın, sadece aynaya bakarak kilosunun neye yakın olması gerektiğini bilir. Bilimsel anlamda, 25 ile 29-9 arası bir vücut kitle indeksi (BMI) kilolu olarak kabul edilir ve 30’un üzerindekilerse obezdir. BMI’nizi hesaplamak için, ağırlığınızı kilo cinsinden yazın ve bu sayıyı metre cinsinden boyunuza bölün. Çıkan sayıyı tekrar metre cinsinden kilonuza bölün ve böylece BMI’nizi bulabilirsiniz.
Stres Arası Verin.
Hayatınızda stres yaşadığınızda, vücut daha yüksek miktarda stres Kanserde Yaşam Tarzı Stratejileri hormonları üretir ve bu, bağışıklık sistemini engellemenin yanı sıra kanser olasılığını da arttırır. Yoga ve meditasyon gibi rahatlama stratejileri ile stresi hafifletmek sadece bazı kanser türlerini önlemekle kalmaz, aynı zamanda kanser geçirmiş kişilerde yeniden tekrarlamasını da önler.
“Yaşamınızda sizin taleplerinizi karşılayan ve karşılamayan şeylerin bir listesini yapın ve size hizmet etmeyen şeylerden kurtulmaya çalışın. Rahatlatıcı bulduğunuz müziği dinleyin. Yogayı, derin nefes almayı, yönlendirilmiş betimlemeyi sizi rahatlatan herhangi bir şeyi deneyin.”
Tıbbi Alternatifler
Tam bir check-up yaptırın.
Şimdiye kadar hiç ciddi bir kanser riski değerlendirmesi yaptırmadıysanız, özel bir hastane veya klinikte bir sağlık taraması yaptırabilirsiniz.
Meme Kanseri “
Meme kanserinin, kadınlarda diğer kanserlerden daha çok görüldüğü doğrudur. Ancak, tüm riskiniz muhtemelen düşündüğünüzden daha düşüktür ve bunu daha da düşürmenin yolları mevcuttur.
İstatistikler, sekiz kadından yaklaşık birinin meme kanserine yakalandığını göstermektedir. BRCA1 ve BRCA2 meme kanseri geni taşımak gibi kalıtsal faktörler tüm meme kanserlerinin yüzde 5 ila 10’unu oluşturmaktadır. Geri kalanı, başlıca ne yediğiniz ve nasıl yaşadığınız gibi yaşam tarzı stratejilerine bağlı olmaktadır.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ
Kadın sitemap Kadın Kadın