Kadın, Gebelik, Yemek Tarifleri, Güzellik ve Bakım

Kemik Erimesinde Yaşam Tarzı Stratejileri

  • 12 Kasım 2011
  • 2.526 kez görüntülendi.
Kemik Erimesinde Yaşam Tarzı Stratejileri

Kemik Erimesinde Yaşam Tarzı Stratejileri

Her gün biraz güneşe çıkın. Güneş ışınlan cildinize her değdiğinde, vücut kalsiyumun emilmesine yardımcı olan D vitamini üretir. Balık yağından, yumurta sarısından ve güçlendirilmiş sütten D vitamini alırsınız ama diğer gıdaların çok azı bu hayati besin maddesin içermektedir bu nedenle, biraz güneşe çıkmak iyidir.
Çok fazla güneş akmıyorsanız, D vitaminin içeren bir multivitamin ya da D vitamini eklenmiş bir kalsiyum takviyesi de alabilirsiniz. 65 yaşın üstündekiler için D vitamininin günlük tavsiye edilen dozu 400 IU’dur.
Bolca Egzersiz Yapın:
Aerobik egzersizi herkes için faydalıdır ama kemiklerinizi korumak için kemik kitlesini arttırmada ve korumada gerekli olan ağırlık taşıma veya dayanıklılık egzersizleri ile kendinizi zorlayamazsınız.
Öyleyse en iyi egzersiz nedir? Çok fazla, seçeneğiniz var. Uzmanlar kadınlara Kemik Erimesinde Yaşam Tarzı Stratejilerikoşmalarını, yürümelerini, kayak yapmalarını ve dans etmelerini tavsiye ediyorlar. Aslında, haftada beş kez 30 dakika sizi ayaklarınız üzerinde tutan ve yerçekimine karşı durmanızı sağlayan herhangi bir aktivite kemik kitlenizi muhafaza eder veya hafif oranda arttırır.
Ekstra faydalar için, programınıza 15 dakika ağırlık kaldırma gibi kas güçlendirme egzersizleri ekleyin. (Kemik oluşturma egzersizleri ile ilgili kapsamlı bir rehber için sayfa 290’daki fotoğraf ve talimatlara bakınız.)
Sigara İçiyorsanız Bırakmaya Gayret Edin.
Sigara, kemiklere birçok yönden zarar verir. Sigara içmek, kemik kaybını hızlandıran östrojen düzeylerini düşürür.
Buna ek olarak, sigara içen kadınlar besinlerden daha az kalsiyum absorbe ederler.
Alkolü Tamamen Bırakamıyorsanız Kararında İçin.
Günde bir ya da iki taneden fazla içki içmek, kemiklerin kalsiyumu absorbe etme kabiliyetini etkiler.
Hatta aşırı içmek daha da zararlıdır çünkü çoğunlukla osteoporoz ve çatlak riskini artırabilen genel anlamda zayıf besin değerlerinin alınmasına neden olur.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ