Kadın, Gebelik, Yemek Tarifleri, Güzellik ve Bakım

Kemikleri Güçlü Tutmanın Sırrı

  • 13 Kasım 2011
  • 2.599 kez görüntülendi.
Kemikleri Güçlü Tutmanın  Sırrı

Kemikleri Güçlü Tutmanın Sırrı

Altmışlı yaslarında anneme osteoporoz teşhisi konmuştu. Annem, boyda kısalma ve sırt rahatsızlıkları ile sonuçlanan belkemiğinde sıkıştırmanın neden olduğu çatlaklar yaşamıştır. Bu benim daha riskli bir durumda olduğumu gösteriyor, bu nedenle osteoporozu önlemek için kişisel bir strateji geliştirdim.
İlk olarak, her gün yeterli kalsiyum aldığımda emin oluyorum. Süt içmiyorum ama kahvaltıda 50 mililitre kalsiyumla güçlendirilmiş meyve suyu içiyorum bu bana yaklaşık 200 miligram kalsiyum sağlar. Az yağlı süt ürünleri tam yağlılarla aynı miktarda kalsiyum içerir, bu nedenle diğer öğünlerde yaklaşık 30-45 gram az yağlı peynir yiyorum ve bu da bana 300 miligram kalsiyum sağlıyor. 500 miligramlık bir çiğneme tableti alıyorum ve Kemik Erimesinde Kemikleri Güçlü Tutmanın Sırrıher gün yediğim beş porsiyon meyve ve sebzenin de dahil olduğu diğer yiyeceklerden de büyük ihtimalle 200 miligram daha alıyorum. D vitamini takviyesi almıyorum ama hafta içinde çoğu günler hava güneşliyken dışarı çıkıyorum ve tabii ki ğünes kremi sürüyorum.
Egzersiz, günlük yaşamımın büyük bir bölümünü oluşturuyor. Haftada üç kezya öğle yemeği arasında ya da isten sonra spor salonuna gidiyorum. 25-30 dakika koşu bandında orta hızla koşuyorum ve sırtım, vücudumun üst bölgesi ile bacaklarım için ağırlık çalışıyorum.
İleriki on yıl içinde menopoza gireceğimden bir kemik yoğunluğu testi yaptırmayı planlıyorum.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ