Yirmili Yaşlarda Adet Öncesi Sendromu

  • 1.146 kez görüntülendi.

PMS’yi (adet öncesi sendromu) yatıştırın.

Çoğu kadın için şişkinlik, meme hassasiyeti ve adet öncesi sendromunun diğer belirtileri zaman geçtikçe azalmaya eğilimlidir

Ancak, yirmilerindeki kadınlar için PMS gerçek bir sorun olabilir.Ekstra magnezyum ve B6 vitamini, almanın, anksiyete, adet öncesi şişkinlik ve diğer aylık rahatsızlıkları rahatlatabildiği yönünde bazı kanıtlar mevcuttur.

adet sendromu

Bir çalışma, 2 ay boyunca günde 200 miligram magnezyum alan kadınların plasebo (boş ilaç) alanlara oranla anlamlı bir biçimde daha az vücutta su tutma durumu yaşadıklarını göstermiştir.Reading Üniversitesi’nde beslenme alanında asistan olan Dr. Ann Walker, “Magnezyum çok önemlidir ve çoğunlukla kadınların beslenmesinde yetersiz miktarlarda bulunmaktadır.” diyor. Çalışmaları, 200 miligram magnezyum ve 50 miligram B6 vitamini alan kadınların, daha az adet öncesi gerginlik, ruhsal değişim, asabiyet ve anksiyete yaşadıklarını göstermiştir.PMS yaşayan kadınlar için kalsiyum da yardımcı olmaktadır.Bir çalışma, beslenmelerini 3 ay boyunca günde 1,200 miligram kalsiyum ile destekleyen kadınların semptomları yüzde 45’e kadar azaltabildiklerini göstermektedir.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ
Kadın sitemap Kadın Kadın