Kadın, Gebelik, Yemek Tarifleri, Güzellik ve Bakım

FRİJİTLİK

  • 27 Mayıs 2010
  • 4.143 kez görüntülendi.
FRİJİTLİK

FRİJİTLİK

Yol açan zihinsel davranış kalıbı:
Duygusal ve psikolojik unsurlar kadının cinsel ilişki sırasında kendini tam olarak eşine verebilmesini engeller, bunun sonucunda da kadın orgazma ulaşamaz. Dünyada hayatlarında hiç orgazm olmamış kadınlar vardır. Bunun sebebi, ailelerinden almış dolukları, seksi günahla bağdaştıran baskıcı eğitimi akıllarından çıkaramamalandır. Ayrıca bunun sonucunda kadın cinsel pratikten tamamiyle soğuyabilir ve hatta kontrolünü kaybedebilir. Orgazma eşle olan cinsel ilişkide değil mastürbasyon yoluyla ulaşılıyorsa erkek imajıyla ilgili travmalar söz konusudur. Buna sebep olan unsurlardan biri de çocukluk döneminde yaşanan cinsel veya psikolojik tacizdir. Kadının ilişkide acı çekmemek için uyguladığı savunma mekanizmalarından biri de ilişkideki her duruma hükmetmektir. Böylece orgazm da kadının duruma hükmetmesini bilinçsiz olarak tehdit ediyor hale gelir, çünkü orgazm, egonun anlık olarak kontrolü elden bıraktığı bir bilinç halidir; buna göre aşırı derecede hükmedici ve duygularından arınmış kadınlar zevki bastırırlar. Tabii tüm bunlar gayet bilinçsizce meydana gelir.
Önerilen yeni davranış biçimi:
Frijitliğe yol açan cinsel tıkanıklığın üstesinden gelmek için insan birçok içsel

frijitlik

frijitlik

sorununu çözmelidir. Cinsellik görüşünü gözden geçirmelidir. Uygulama sırasında aklını işin içine sokmamalıdır. Seks ve akıl uyuşmazlar. Seks, başka birinin içinde enerjik açıdan erime sanatıdır. Mecazi bir biçimde anlatmak gerekirse, eğer bizler buz küpleri olsaydık cinsel ilişki sırasında iki buz küpü birbirine karışarak erirdi. Sıvılar (enerjiler) buluştuğunda ruhlar birbirine dokunur ve inanılmaz bir coşku hissedilir.• 20 gr anason, 20 gr rezene, 40 gr ısırgan otu tortumu, 40 gr çörek otu, 40gr biberiye tohumu, 100 gr poleni karıştırın. 500 gr andız pekmezi ilave edin. Her öğün yemek yerken bir tatlı kaşığı tüketin.
• Yemeklerden sonra 5 damla kekik yağı ile 5 damla tarçın yağını yarım çay bardağı suya damlatıp tek yudumda için.
• 1 çay kaşığı zahter kekiği, 1 çay kaşığı anason ve 1 çay kaşığı mine çiçeğini çay gibi demleyin. 7 damla ayçiçeği yağı ve ufalanmış 2 adet cevizi ilave edin. Balla tatlandırıp bîr ay kür olarak tüketin.
• 1 tatlı kaşığı karanfil, 1 çay kaşığı zencefil, 1 çay kaşığı Hindistan cevizini 1 fincan zeytinyağı ile karıştırıp bir cam kavanoza koyun. Güneşte bir hafta bekletin. Balla karıştırın ve geceleri yatarken bir kaşık yiyin.
• Meyan kökünü balta karıştırıp yiyin.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ