Kadın, Gebelik, Yemek Tarifleri, Güzellik ve Bakım

Prostat, Prostat Kanseri

  • 28 Mayıs 2010
  • 2.922 kez görüntülendi.
Prostat, Prostat Kanseri

PROSTAT

Yol açan zihinsel davranış kalıbı:
Prostat, erkek kimliğini sembolize eder. Özgün olmayı bırakmak ve kişiliği kaybetmek anlamına gelir. Prostatta ortaya çıkan sorun, erkeğin davranışlarındaki önemli boyuttaki değişimleri temsil eder. Kişi özgünlüğünü kaybeder, hayatta özüyle ilgisiz tavırlar takınıp doğasını hiçe sayar. Bu kişiler genelde kendilerine karşı oldukça katıdırlar. Geçmiş olaylarda uyguladığı yanlış yöntemler dolayısıyla uğradığı başarısızlıklar, erkeğin kendi kendine isyan etmesine neden olur. Hayatta karşılaştığı feci sonuçlar karşısında olgunlaşmak yerine özüne zıt davranmaya başlar ve kendine karşı hayalkırıklığı duyar.

Önerilen yeni davranış biçimi:
Kişiliğini kaybedersen hayatta her şeye sahip olmak bile bir işe yaramaz. Kişiliğine sadık ol. Kendi kendine hep destek ol. Yanlış hamleleryapsan da edindiğin tecrübelerden ders çıkar ve özünü kaybetme.

ÖNERİLER:

Doktorunuzun vereceği tıbbı tedavinin yanında uygulayabileceğiniz bazı doğal destek yöntemleri de vardır.

• 1 çay kaşığı kereviz tohumu, 1 çay kaşığı kabak çekirdeği yağı, 1 çay kaşığı üzüm çekirdeği granülü karıştırıp balla yiyin. Sabahlan tüketmeniz gerekir,
• Turbu soyup rendeleyin. Üzerine üzüm ve ceviz serpin. Tuz, yağ ve limonla tatlandırıp tüketin.

500 gr domatesi yıkayıp kabuklanyla robottan geçirin, içine 1 çay kaşığı kereviz tohumu yağı ilave edip sabahlan ve yatarken Ter bardak için.
1 çay kaşığı eğir kökünü un haline getirin. 1 bardak sıcak suda 2 saat bekletip süzün. Ilık olarak tüketin. Zencefili incecik 4 dilim halinde kesin. Üzerine bir kaşığı bal, bir çay kaşığı çörek otu, bir çay kaşığı keten tohumu, bir tatlı kaşığı kabak çekirdeği katıp sabahları yiyin.

Bol bol. kereviz ve bezelye yemeği yemeniz gerekir. Kereviz .yaprakları genellikle atılır. Siz atmayın, haşlayıp suyunu için, yapraklarını yiyin.
iki bardak tane buğdayı, iki bardak kaynar suda bekletin. Ertesi gün suyunu dökün. Bu sefer dört bardak suda kaynatın. Ara sıra karıştırın, iki yemek kaşığı tereyağı koyun. Beşaltı dakika kızgın fırında bekletin. Her gün kahvaltı niyetine yiyin. Üç ay buna devam edin

PROSTAT KANSERİ
Yol açan zihinsel davranış kalıbı:
3 durumda ortaya çıkar:

1. Kişinin yaptığı, kendisine ve çevresine büyük üzüntü veren hatalardan doğan başarısızlıkların sebep olduğu keder sonucunda ortaya çıkar. Kişinin çevresinde sıklıkla kötü sonuçlar görülür. Kişi sürekli başarısızlıklarda karşı karşıya gelir. Bu başarısızlıklar erkekliğini incitir ve kişisel sorunlarının üstesinden gelme şansını azaltır. Kişi kendi özüne göre değil, başkaları veya toplum tarafından doğru kabul edilene göre hareket etmiştir.

2. Bu tip kanserle ilişkilendirilen başka bir duygusal kalıp da cinsellikle ilgili sorunlardır. Örneğin erkek kimi tuhaf cinsel arzulan dolayısıyla kendini suçluyor olabilir.

3. Son olarak da, kişi geleneksel erkek rolünü yerine getirirken herhangi bir sorunla karşılaştığında ortaya çıkar. Erkek, eril enerjisindeki güven eksikliğinden dolayı, “gerçek bir erkek olduğunu” kanıtlamak için abartılı tavırlar takınır ve eksikliği böyle kapatmaya çalışır. “Maço olma” ihtiyacı bu noktada doğar. Tabii prostat muayenesinin utanç verici olması ve erkekler arasında şakalara yol açması da tüm bunlarla bağlantısız değildir. Bu tıbbi muayenede anüse dokunulmaktadır. Aslında bu basit fiziksel dokunuşun erkekte yarattığı psikolojik etki neredeyse yıkıcıdır. Bu dokunuşun erkekliği, kişiliği ve cinselliği hakkındaki tüm güvensizliklerini ortaya çıkaracağını düşünebilir.

Kişiliğini kaybedersen hayatta her şeye sahip olmak bile bir işe yaramaz. Dertlerinden kurtulmak için dertlerin ortaya çıktığı dönemde karşılaştığın zorlukları gözden geçirmeli ve her şey bugün tekrarlandığı takdirde farklı bir biçimde davranacağını bilmelisin. Tabii kendi sınırlarını da göz önünde bulundurmalısın. Hiçbir şey farklı olamazdı, bu kişisel gerçekliği kabul et ve geçmişte olanlar için kendinden nefret etme. Bugünkü kişiliğine değer ver ve geçmişte yapmadığın şeyler için canını sıkma. Hayatta karşına mutlaka yeni bir şans çıkacaktır.

Erkekliğini ve cinselliğini kabul et. Yaratıcı gücünü kabul et ve kendini olduğun gibi sev. “Maço” olduğunu kanıtlamak zorunda değilsin.
• Ceviz büyüklüğünde ayrık otu kökünü 5 dakika kaynatıp süzün. 1 tutam yakı otu, 1 tutam at kuyruğu yaprağını sıcak suyun içinde 3 dakika demleyin. İkisini karıştırıp gün içinde aç karnına Ver bardak olmak üzere toplam 3 bardak için.

•1 kg domatesi yıkayıp kabuklanyla robottan geçirin. Bir cam kavanoza koyup buzdolabında saklayın. Günde 3 bardak için. İçerken taze nane yapraklarıyla tatlandırın.

• Enginarları ayıklayıp, göbeklerini çıkartın. Bezelyeyi ayıklayın. Bir baş kuru soğanı hafif yağda kavurun. Bezelye ve enginarları ilave edip yarım limon sıkın. 1 çay bardağı suyla pişirin ve gün içinde tüketilir.

•7 damla ısırgan otu tohumu yağı, 1 kaşık yoğurtla karıştırılır ve her sabah tüketilir. Buna kür halinde 3 ay devam edilir.

•Her gün yaptığınız salatanın üzerine buğday çimi serpin.

•Nar suyu ve kırmızı pancar suyu tüketin.

•Bir kase yoğurda bir çay kaşığı çörek otu serpin, iki diş sarımsağı da ezerek karıştırın ve yiyin.

•Kereviz yemeği yemelisiniz

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ