Kadın, Gebelik, Yemek Tarifleri, Güzellik ve Bakım

Alzheimer de Beslenmeye Yönelik Tedaviler

  • 01 Aralık 2011
  • 2.616 kez görüntülendi.
Alzheimer de Beslenmeye Yönelik Tedaviler

Alzheimer de Beslenmeye Yönelik Tedaviler:

Akıllıca tüketin. Kalbiniz ve arterleriniz için sağlıklı olan yiyecekler, aynı zamanda beyniniz için de sağlıklıdır. Doktorumuz, herkese bolca taze meyve, yeşil yapraklı sebzeler, tam tahıllar ve soyalı yiyecekler yemelerini tavsiye ediyor. Bu besinler, beyin hücrelerini ileride oluşabilecek bir zarardan koruyan, koruyucu fito-kimyasallar yönünden zengindir.
Beslenmenizden Yağı Azaltın.
Normalde, toplam kalorinizin yüzde 20’sinden daha azı, özellikle de aile geçmişinizde Alzheimer hastalığı varsa, yağdan gelmelidir. “Yağ, beyindeki arterleri tıkar ve kan akışını azaltır.Yüksek yağ içeren bir beslenme aynı zamanda, beyinde ve vücudun diğer bölümlerindeki dokulara hasar veren Alzheimer de Beslenmeye Yönelik Tedavilerzararlı oksijen molekülleri olan serbest radikallerden zarar görme riskini attırır.
E Vitamini Takviyesi Alın.
Günlük alınan yüksek dozda E vitamini Alzheimer hastalarındaki zihinsel gerilemeyi geciktirebilir. Ayrıca, E vitamininin bu hastalığı önlemede bir rol oynaması da mümkündür.
Hastalığın önlenmesi için, bazı uzmanlar günde 400 ila 800IU E vitamini alınmasını öneriyorlar. E vitamini birçok kişide güvenlidir ama varfarin (Caou-madin) gibi kan inceltici ilaçların etkilerini arttırabilir. Bu ilaçları alıyorsanız, diyetinize E vitamini takviyesi yapmadan önce doktorunuza danışın.
Ekstra C vitamini alın.
E vitamini gibi, C vitamini de hücrelere hasar veren serbest radikallerin bazı etkilerini bloke eden antioksidanlardır.

Reçetesiz takviyeleri Düşünün.
Eczanelerde ve sağlıklı beslenme dükkanlarında bulunan bir ürün olan fosfatidilserinin (PS) bazı araştırmacılar tarafından yaşa bağlı hafıza kaybının bazı türlerini tersine çevirdiğ düşünülmektedir. Bir çalışma, PS alan kişilerir isimleri hatırlama kabiliyetlerinde bir gelişme olduğunu göstermiştir.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ