Sağlıklı ve Uzun Yaşamın Sırrı

  • 1.826 kez görüntülendi.

Sağlıklı ve Uzun Yaşamın Sırrı İlk İnsanlarda Saklı

Bir zamanlar ınsan vücudunda var olan maddeler, ancak şimdi eksikliği nedeniyle kalpten kansere kadar çeşitli tastalıklara yol açıp ömrü kısaltan ve yaşam kalitesini düşüren hastalıklar, arım devrimiyle birlikte ortaya çıktı.
Ne Bulursan Ye: Sağlıklı ve uzun yaşamın sırrı, seçici olmadan, etten süte, balıktan sebzeye kadar, ne bulursak her şeyi gerektiği kadar tüketmemizde, bir başka deyişle “gökkuşağının renklerindeki gibi” beslenmemizde yatıyor.
Annesinin Söylediği: Annelerimizin söylediği gibi doğru beslenin,uykuya doyup vücudun dinlenmesini sağlayın, egzersiz yapın, yaptığınız işi sevin, sağlam sinirlere sahip olun, sigara içmeyin, makineye dönüşmeden, duyguları kaybetmeden yaşayın.

Uzun Yaşamın Sırrı

EskimoYaşamı: Kalp ve beyin sağlığı için gerekli olan omega 3 yağ asitlerini, 1970’lerde Danimarkalı iki bilim adamı, Eskimolar üzerinde yaptığı bir araştırmayla ortaya çıkardı. Eskimolarm kalp hastalığı yaşamadıklarını fark eden doktorlar, kan örneklerini alarak yaptıkları incelemede iki tür uzun zincirli yağ asidi buldular. Bunlar, omega 3 yağ asidi yani DHA ve EPA’ydı. Yapılan araştırmalarda, bu maddelerin yalnızca kalp için değil başta beyin olmak üzere tüm vücut için gerekli olduğu görüldü.
Soğuk Deniz Balığı: Uskumru ve somon, omega açısından en zengin balık. Balık yiyecekseniz, soğuk denizlerdeki balıkları tercih edin. Çünkü soğuk su balıkları kendilerini soğuktan korumakin daha çok yağlanırlar, dolayısıyla daha fazla EPA ve DHA içerirler.
Fırın Ve Buğulama: Balığı, az ısıyla ateşe maruz kalmadan, fırın veya buğulama yaparak yiyin. Izgara yapüacaksa da kurutmadan az ısıyla uzun sürede pişirin.
Ne kadar omega 3
Her insan genel sağlığı için günlük 300 miligram EPA ve DHA almalı.
*Kalp sağlığına yönelik bir risk var ise günlük 1 gram alınması gerekiyor.
*Eğer kanda yağ oranı yüksek ve kalp rahatsızlığınız da varsa o zaman günde 3-4 bin miligram kullanılması gerekiyor

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ
Kadın sitemap Kadın Kadın Yandex.Metrica