Kadın, Gebelik, Yemek Tarifleri, Güzellik ve Bakım

Alzheimer de Evde Uygulanabilecek Tedaviler

  • 17 Aralık 2011
  • 2.461 kez görüntülendi.
Alzheimer de Evde Uygulanabilecek Tedaviler

Alzheimer de Evde Uygulanabilecek Tedaviler

İbuprofen Alın.
Beyin iltihabının Alzheimer hastalığında rolü olmasından dolayı ibuprofen almak (Nurofen gibi) nöbetler geciktirebilir veya tamamen bile önleyebilir İbuprofen yan etkilere yol açabileceğinden Alzheimer’i önleme planının bir parçası olaral kullanmadan önce doktorunuzla görüşün.
Fiziksel Olarak Aktif  Kalın.
65 yaş ve üstü kişilerle yapılan 5 yıllık bir çalışmada, Kanadalı araştırmacılar, haftada en az 3 gün yoğun egzersiz yapanların Alzheimer hastalığı geliştirme ihtimalleri, hareketsiz bir yaşam sürenlere göre yüzde 50’ye kadar daha az ve zihinsel gerilemenin diğer semptomlarını yaşama konusunda yüzde 40 daha azdı.
Sadece rahat yürüyüş gibi hafif bir yürüyüş yapanların bile riski çok daha azdır, Alzheimer de Evde Uygulanabilecek Tedavilerdiyor önde gelen araştırmacılar “Daha fazla araştırma yapmamız gerekiyor; ancak egzersiz, beyin hücrelerini sağlıklı ve canlı tutan beyne oksijen akışını geliştirerek (ve böylece daha fazla besin maddesi sağlayarak) işe yarayabilir.”

Beyninizi Çalıştırın.
Gazete okumak ve okuduklarınızı tartışmak, bulmaca çözmek ya da sanatla, müzikle ilgilenmek veya bir yabancı dil öğrenmek gibi bir hobiyle ilgilenmeye başlamak beyin hücreleri arasındaki bağlantıyı arttırır ve Alzheimer’a yakalanma ihtimalinizi düşürür.
Alternatif Terapiler
Strese ara Verin. Kronik stres, beynin hafıza sistemi için zehirleyici olan kortisol hormonu düzeylerini yükseltir. Kortisol beynin glikozu kullanma kabiliyetini azaltır, sinir taşıyıcıların etkilerini bloke eder ve esasen beyin hücrelerini yıpratır ve öldürür. Doktorumuz, insanlara meditasyon, esneme egzersizleri yaparak ya da en basitinden güne başlamadan önce birkaç dakika sessizce oturarak stresi idare etmelerini tavsiye ediyor.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ